Trabzon'da sivrisinek, karasinek ve kemirgenlerle savaş açıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlaması süresince sivrisinek, karasinek ve kemirgenlerle mücadele çalışmalarına ağırlık verdi. 

Trabzon 02.05.2020, 09:32
Trabzon'da sivrisinek, karasinek ve kemirgenlerle savaş açıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek şehir genelinde vektörel (hastalık yayan canlı) mücadele çalışmalarına hız verdi. Oluşturulan 6 ekiple birlikte 18 ilçede sivrisinek, karasinek ve kemirgenlerle mücadele çalışması yürüten Büyükşehir Belediyesi; rögar, kirli su ve yağmur suyu giderlerini ilaçladı. Ayrıca kemirgen hayvanlar için de şehrin neredeyse her yerine ilaç bırakıldı. 

YOĞUN ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada “Trabzon’u daha temiz ve daha yaşanılabilir kent haline getirmek için çalışmalarımıza gece gündüz demeden devam ediyoruz. Sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek havaların da ısınmasıyla vektörel mücadele çalışmalarına ağırlık verdik. Bu kapsamda sivrisinek, karasinek larva mücadelesi ve fare vb. gibi vektör (taşıyıcı) popülasyonların insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması için 18 ilçemizde yoğun çalışma gerçekleştirdik” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (1)
İsmail AKSOY 6 ay önce
Konaklar Mahallesi İbrahim Alemdağ Ortaokulu Doğu kenarındaki inşaatın temel kısmında biriken yaklaşık 500 metrekare yüzeyli tahminen 100 metreküplük su birikintisindeki kurbağların bağrışması mahalle sakinlerini uyutmayacak seviyeye geldi. Geçen yıldan beri bu yöreler hiç ilaçlanmıyormuş gibi sivri sinekten de bıktık. Bu birikintinin acilen tahliye ettrilmesi gerekir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@