Trabzon'da Sis dağında mahsur kaldılar

Sisdağı Yaylasında mahsur kalan vatandaş Jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

Trabzon 25.05.2020, 18:52 25.05.2020, 18:56
Trabzon'da Sis dağında mahsur kaldılar

Giresun ile Trabzon tarafından ortak kullanılan Sisdağı Yaylasında yoğun kar yağışı dolayısıyla mahsur kalan bir vatandaş jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

Giresun'un yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Sisdağı Yaylasında mahsur kalan Osman Bilge isimli vatandaşın yardımına jandarma ekipleri yetişti. Kayasis Obasında 1 vatandaşın mahsur kaldığı ihbarı üzerine harekete geçen karla mücadele ekipleri, 2 arazi aracı ve 1 iş makinesinin yol açma çalışmalarını sonucu yarım metreye ulaşan karla kaplı yolu açarak mahsur kalan Osman Bilge'ye ulaştı.

Kurtarma çalışmalarının tamamlanmasıyla sorunsuz bir şekilde Giresun'un Çanakçı ilçesine ulaştırılan Osman Bilge isimli vatandaş, karla mücadele ekipleri olmadan kurtulmasının mümkün olmadığını ifade ederek "Aniden bastıran kar yağışı nedeniyle mahsur kaldım. Jandarma ekiplerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Trabzon'da Sis dağında mahsur kaldılar

Trabzon'da Sis dağında mahsur kaldılar

Trabzon'da Sis dağında mahsur kaldılar

Yorumlar (3)
X 8 ay önce
Ben olsam ceza yazardım bu vatandaşa. Bosyere jandarmayı oyaladı. Neden mı cunku uzmanlar defalarca kez acıklama yaptılar. Kar yagacak yaylalara cıkmayın diye. Adam keyfini düşündü yaylaya çıktı sonra da jandarma benı kurtarsın. Oh ne guzel
Eren 8 ay önce
Aniden yagan kar mış. Yetkililer uyardı gitmeyin diye. Beyefendi keyif yapacak sonra devletin jandarması onunla uğraşsın. Milletin parası buna harcanacak. Haram olsun
Trabzon 8 ay önce
Şu karı bir ben göremedim kavakmeydan Da, hani kar yağsa

Gelişmelerden Haberdar Olun

@