Trabzon'da simit zamlandı!

Trabzon'da simit sevenlere kötü haber

Trabzon 06.03.2017, 19:16 06.03.2017, 19:26
Trabzon'da simit zamlandı!
Simit Cumartesi gününden itibaren 1 liraya satışa sunuluyor.

Trabzon’da ekmeğe geçtiğimiz günlerde yapılan zammın ardından simit fiyatları da zamlandı. Trabzon Tatlıcı Pastacı ve Şekerciler Esnaf Odası, tarafından yeni yayınlanan fiyat tarifesine göre Trabzon’da simit 25 kuruşluk zammın ardından 1 liraya satılıyor.

Cumartesi gününden itibaren yapılan zamma ise artan maliyet artışı gerekçe gösterildi. Trabzon Tatlıcı, Pastacı v Şekerciler Esnaf Odasından yapılan açıklamada,  “Simitçi üyelerimizin başvurusu üzerine, kullanılan malzemelerde yüzde 20 ila yüzde 40 arası maliyet fiyatlarının artması söz konusudur.

Bu nedenle kilosu 11.55 kuruş olan 65 gramlık simit 75 kuruştan, kilosu 13.35 kuruş olan simit 75 gram olarak düzenlenmiş olup, 04.03.2017 cumartesi gününden itibaren 1 TL’ye satılacaktır.

Tarifesi olmayan simitçiler merdiven aldı olup, üyemiz değildir” ifadeleri kullanıldı. Trabzon’da hatırlanacağı üzere ekmeğe zam yapılmıştı.

Ancak bu zam ilginç bir yolla uygulamaya sokulmuştu. Yapılan zamda ekmeğin gramajı düşürülürken fiyat ise aynı tutulmuştu.

Karadeniz Gazetesi


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
murat başkan 4 yıl önce
bir simit bir ekmek kadar doyurucu :)) ben bir simit yiyip 3 gün yemek yemiyorum. Ben simit ve yanında kazık yediğim için acıkmıyorum :)))Millet 3 gün simit almasın bak nasıl geri vites yapılır fiyatlarda
Mehmet 4 yıl önce
Yazıklar olsun.Zam oranı yüzde 30'un üzerinde.Memur,emekli,işçi yılda yüzde 10 zam bile alamazken bu yapılan bildiğin soygundur.Bir ekmek 1.5 tl iken bir simir nasıl olur 1 tl? ayıp ayıp utanın be
vatandaş 4 yıl önce
1 liraya simit alacağıma 1.5 liraya ekmek alırım daha iyi. bu saatten sonra simit satıcılarını boykot ediyorum. 0,75 kuruştan milyoner oldular 1 liradan tirilyoner olurlar...
mehmet adıvar 4 yıl önce
Refarandumdan sonra bu millet esas zammı görecek
Ne kadar iyi 4 yıl önce
25 kuruşa aldığımız simit ne hallere gelmiş valla ben daha yemem isterse batsınlar :D

Gelişmelerden Haberdar Olun

@