Trabzon'da Sıfır Atık Projesi meyvelerini veriyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin Sıfır Atık Projesi meyvelerini veriyor.

Trabzon'da Sıfır Atık Projesi meyvelerini veriyor

Advertisement Advertisement

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde ülke genelinde yürütülen, israfın önlenmesi, doğal ve kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması, amacıyla yürütülen Sıfır Atık Projesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde hızla sürüyor. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Yalıncak Ek Hizmet Binasında Atık Geçici Depolama Alanı kurularak, Florasan Bertaraf Ünitesi ve Bitkisel Yağ Toplama Makinesi aktif hale getirildi. Trabzon Büyükşehir Belediyesinde Sıfır Atık Projesi kapsamında Haziran-Temmuz- Ağustos ve Eylül aylarında toplam 2198 kilogram kağıt geri dönüştürülerek 37 ağaç kesilmekten kurtarılmış, 1242 kg plastik atık toplanarak tekstil ürünü, çöp kutusu, plastik boru ve sera örtüsü gibi ürünlerin üretilmesine katkı sağlanmış, 165 lt atık yağ toplanarak 165 milyon suyun kirlenmesinin önlenmiş, 1213 kg cam geri dönüştürülerek 144 litre petrol tasarrufu sağlandı. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Sıfır Atık Projesiyle, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşumunun azaltılması ve bu sayede geri kazanımın sağlanmasının hedeflendiğini vurguladı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 12:18

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner393

banner426

banner204