7m

Çapkınoğlu

Trabzon'da seyri terası projesi onay aşamasında

Trabzon'da "Boztepe Yürüyüş Platformu ve Seyir Terasları Projesi" onay aşamasında

Trabzon 05.07.2020, 14:35 05.07.2020, 14:42
Trabzon'da seyri terası projesi onay aşamasında

Trabzon'da Ortahisar Belediyesinin, Trabzon'un en çok gezilen yerlerinden Boztepe için hazırladığı "Boztepe Yürüyüş Platformu ve Seyir Terasları Projesi"nin onay aşamasında olduğu bildirildi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yaptığı yazılı açıklamada,  Boztepe'nin Trabzonlular ile Trabzon'u ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler için en uğrak yerlerden biri olduğunu belirtti.

Yapılması planlanan projesi tamamlandığında şehrin en cazip noktalarından biri olacağına işaret eden Genç, "Proje, bölgenin doğal ve tarihi niteliğine uygun yapılacak. Seçim vaatlerimiz arasında yer alan projenin tasarım aşamasını tamamlayarak, onaylanması için Trabzon Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna gönderdik. Gerekli değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bir aksilik olmaması halinde projemizi ihaleye çıkaracağız." ifadesini kullandı.

Genç, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin de aynı bölgede farklı bir projeyi hayata geçireceğine dikkati çekerek, ikisinin de içerik itibarıyla birbirini tamamlayan projeler olduğunu aktardı.

Çalışmaların Boztepe'nin doğal yapısına minimum müdahaleyle gerçekleştirilecek şekilde planlandığını, yürüyüş platformunun yaklaşık 1 kilometre olacağını anlatan Genç, şunları kaydetti:

"Projenin ana giriş noktası Boztepe tesislerinin otopark alanında yer alacak. Alternatif girişin Kızlar Manastırı girişi ile bağlantısı sağlanacak. Platformun yürüyüş aksının genişliği 3 metre olup, seyir noktalarında bu genişlik 20 metreye kadar çıkacak. Yürüyüş platformunda 100 metrekarelik 2 kafeterya inşa edilecek. Platform boyunca yaklaşık 19 noktada manzara gözlem terasları planlandı. Bunların 3'ü cam teras olacak. Seyir teraslarının yüksekliği 5 ya da 10 metre olacak. Teraslar doğaya minimum zarar verilmesi için ayaklar üzerine yapılacak. Platform boyunca arazinin uygun yerlerine seyir basamakları, oturma, dinlenme ve yaslanma alanları yapılacak."

Trabzon'da seyri terası projesi onay aşamasında

Trabzon'da seyri terası projesi onay aşamasında

Trabzon'da seyri terası projesi onay aşamasında

Trabzon'da seyri terası projesi onay aşamasında


Yorumlar (13)
Vatandaş 2 yıl önce
Bilgisayardaki tüm projelerin çizimleri 10
Numara gerçekte ise beton yığınından ibaret ne olduğu belli olmayan bir icraat oluyor tüm yapılanlar
Acı ama gerçek bu 2 yıl önce
Yıllardır bostepe yoluna bi çare bulamadınız önce yol yapın yolll sonra millet araba çekmeye yer bulamiyor piknik alanı tarafında otoparkk yapin sonra gidin yürüyüş yolumu yaparsınız terasmı yaparsınız ne yaparsanız yapın
davut 2 yıl önce
Tramvay yok, fabrika yok, otobüs yok varsa yoksa müteahhit kalkındırma var. Allah büyüktür, yetimin hakkı kimse de kalmaz
Alp TÜRK 2 yıl önce
Şu ucube salıncaksız olmaz zaten...
Cekobaba 2 yıl önce
Trabzonda Boztepe den bakınca ne görmeyi düşünülüyor.. Uçsuz buçaksız rengarenk betonikler kıyıyı dip köşe saran siyah şeritler ve 20.sene önce oralarda piknik yapardık 100 yılda da piknik yapıp yüzerdik çok geçmeden kentsel dönüşümü yapın Trabzona yeşil lazım kanser oldu millet
6161 2 yıl önce
Boş muhabbet
Davuta soyluyorum 2 yıl önce
Macka ya giderken sag ve sol yollarin kenarinda ilerisinde bir suru firma fabrika var bende bilmiyordum ve ayrica devlet fabrika kurmaz devlet sadece silah ixin fabrika kurdurtur onun disinda fabrikayi ozel sektor kurar her yorum fabrika fabrika anan fabrika gidin ogrenin devlet fabrika kurmaz
Erdi 2 yıl önce
Hadi bakalım burdan kim zengin olacak. Seyir den önce ulaşımına bi el atsalar. Ama pardon orda rant yok::))))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@