banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Trabzon'da Şehit aileleri bir araya geldi

Trabzon'da şehit aileleri "Cennetin Gül Kokan Evlatlarına Dualarımız" projesi ile bir araya geldi.

Trabzon 16.02.2018, 11:57
Trabzon'da Şehit aileleri bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından 2012 yılında başlatılan Trabzon’da da Vali Yücel Yavuz’un eşi Şengül Yavuz himayesinde yürütülen gönül elçileri projesi kapsamında "Cennetin Gül Kokan Evlatlarına Dualarımız" adlı projesinin ikinci basamağında, şehit aileleri bir araya geldi.

Vali Yücel Yavuz'un eşi Şengül Yavuz'un başlattığı, İl Müftülüğü ve diğer gönüllülerin ortaklığında yürütülen projenin ikinci ayağı 2016 yılında Ankara'da emniyet güçlerini taşıyan servise yapılan bombalı saldırı sonucu Şahadet mertebesine erişen şehidimiz Mustafa Küçük ‘ün evinde Kuran-ı Kerim ve duaların okunmasıyla yapıldı.

Projenin amacından bahseden Bayan Yavuz, “Gönül elçileri projesi tüm yurtta olduğu gibi şehrimizde de günden güne büyüyerek devam ediyor. Bu kapsamda vatanımız uğruna şahadet mertebesine erişen şehitlerimiz için " Cennetin Gül Kokan Evlatlarına Dualarımız “projemizi başlattık. Buradaki amacımız aynı acıyı paylaşan belki de ilk kez birbirlerini gören şehit ailelerimizi bir araya getirip, tanışmalarına imkân sağlamak, onlarla her daim bir arada olmayı arzuluyoruz. İlçelerimizde de bu projeyi yaygınlaştırmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” dedi.

Şehit ailelerimizin her zaman başlarının üstünde yerlerinin olduğu ifade eden Bayan Yavuz, kendilerinin asla yalnız olmadıklarını ve birlikte büyük bir aile olduklarına vurgu yaptı.

“Şehit ailelerimizde böyle bir olaya vesile olan Valimiz Yücel Yavuz ve başta eşleri Şengül Hanım olmak üzere herkese teşekkür ettiklerini ifade etti”.

Kendileri her daim gönülden yanımızda oldu, bugün burada da bizleri manevi ortamda buluşturturdular. Allah herkesten razı olsun dedi.

Trabzon'da Şehit aileleri bir araya geldi

Trabzon'da Şehit aileleri bir araya geldi

Trabzon'da Şehit aileleri bir araya geldi


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@