vardallar

Trabzon'da şehir hastanesi inşaatı sürüyor! 400 fore kazık...

Deniz dolgusuna inşa edilecek Trabzon Şehir Hastanesi için 400 fore kazık çakılacak

Trabzon 27.09.2021, 09:43
Trabzon'da şehir hastanesi inşaatı sürüyor! 400 fore kazık...

Trabzon'da Şenol Güneş Spor Kompleksi'nin yanındaki dolgu alanına yapılacak olan 900 yataklı Şehir Hastanesinin yapım çalışmaları sürüyor. Deniz dolgusuna yapılan ve 400 fore kazığın çakılacağı şehir hastanesinin 2023 yılında tamamlanması hedefleniyor.Şenol Güneş Spor Kompleksi'nin yanındaki dolgu alanında yaklaşık 1 milyar 100 milyon TL’lik bir yatırımla bitirilmesi planlanan şehir hastanesi inşaatı için fore kazık çalışmaları yapılıyor. Toplam 900 nitelikli yatak sayısına sahip olacak Trabzon Şehir Hastanesi, 206 yataklı genel hastane, 146 yataklı kadın doğum hastanesi, 161 yataklı onkoloji hastanesi, 151 yataklı KVC hastanesi, 33 adet ameliyathane, 171 yataklı erişkin yoğun bakım ve 65 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesini bünyesinde barındıracak. Şuana kadar yaklaşık 130 tane fore kazığın çakıldığı şehir hastanesi yapımında toplamda 400 fore kazık çakılacak.İnşaatın 2023 yılında tamamlanması hedeflenirken, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, fore kazık çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Zorluoğlu “İnşallah 2023 seçimlerinden önce şehir hastanesinin tamamlanması arzu ediliyor biz de onu takip ediyoruz. Trabzonumuzun çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak birçok hastaneyi birleştirip tek elden hizmetin yürütüleceği önemli bir yatırım. Cumhurbaşkanımızın Türkiye’de sayılı şehirlerde gerçekleştirdiği vizyon projelerinden bir tanesi. O manada Trabzon’da bunun ihalesinin yapılması ve şu anda orada çalışmalara başlanmış olmasından şehir olarak ziyadesiyle memnunuz. Elbette bulunduğu alan bir dolgu alanı dolgudan kazanılan bir alan. Dolayısıyla inşaat tekniği olarakta buna uygun inşaat teknikleri kullanılıyor. Zaten şehir hastaneleri Türkiye’nin her yerinde çok yüksek şiddetli depremlere dayanacak şekilde bir projelendirilmeyle yapılıyorlar. Şimdi orada zeminin güçlenmesi ve uygun zemine uygun teknikle iş yapma adına fore kazık çalışması devam ediyor. Bu dolgu alanlarında ve çok sağlam olmayan zeminlerde uygulanan önemli bir teknik. Dolayısıyla çalışmalar hız kesmeden devam ediyor" dedi.
"Büyükşehir Belediyesi olarak şu anda oranın ulaşımıyla, alt yapısıyla ilgileniyoruz" diyen Zorluoğlu "İçme suyu kanalizasyon gibi durumlarını çözmeye çalışıyoruz. Diğer taraftan da vatandaşlarımızın oraya çok rahat sağlıklı bir şekilde ulaşmalarını sağlayacak ulaşım meselelerini Valiliğimizle, Karayolları Bölge Müdürlüğümüzle beraber çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (10)
İskender Büyük 4 hafta önce
yazıklar olsun. başka yer bulamadı koca trabzon. milletvekilleri ve bürokratlar fotoğraf çektirmekten reise şirin gözükmekten başka bir iş yapmıyor. seçim bitti hepsi kendi yoluna bakıyor. seçim yaklaşınca hepsi vatandaşa yalakalık peşinde koşarlar. iktidarı muhalefeti hepsi aynı...
Trabzon için dertlenen bir kişi yok.
Hizmet yok. şehir 30 senedir aynı.
bir tramvay yapamadılar, trafik sorun, alt yapı sorun, yol sorun... park yeri sorun.
Ordu, giresun, rize hepsi Trabzondan daha iyi hizmet alıyor.
Şehrin ileri gelenleri artık Trabzon için birşeyler yapın. Yeter da...
Çaykaralı 61 4 hafta önce
Yazıklar olsun daha stadın çevre düzenlemesi yapılmadan bir yığın daha sıkıntı TRabzonluların kucağına bırakılacak. Stadtan 2 saatte cıkamıyoruz maç gunu. hastane yapılınca sabaha karşı eve gideriz artık. Çok muhterem bürokrası buyuk iş başardınız. Koca TRabzonda başka yer bulamadınız. heee. ???
trabzon 4 hafta önce
Çok yanlış yapıyorsunuz. Maçlarda oradaki trafik ana baba günü gibi oluyor. Maçtan sonra staddan akçaabata kadar gitmek 1-1,5 saat zaman alıyor. Halbuki orası 5 dklık yol. Maç saatinde acil vakalar,kazalar olursa ne yapacaksınız? Onu anlamanız için illa sizin aileden birinin durumu kritk olup o trafiğe girmesi mi gerekiyor? Ya da Benim tuzum kuru, size ne olursa olsun mu diyeceksiniz. Oraya harcanaak olan paralara ve emeğe yazık ediyorusunuz. Maalesef şehir olarak gün geçtikçe geri gidiyoruz.
Davut 4 hafta önce
Stadyum ilk yapılırken liman, golf sahası, sahil vs. gösterilmişti. Hatırladınız mı? Şimdi akpliler için hastane yapılıp şehirdeki hastaneler kaldırılıp arazileri peşkeş çekilecek. Afetin Trabzon
fikret ÇOLAKOĞLU 4 hafta önce
GÜNEY ÇEVRE YOLU nu yapmadan Trabzon kentinin ulaşım sorununu çözemessiniz.Nokta.
Ahmet 4 hafta önce
Gerçekten bu kadar yanlışı yapabilmek için özellikle mi çalışıyorsunuz. O bölge spor alanı olarak tasarlandı, şimdi koca hastaneyi oraya dikiyorsun. Kimlere ne için rant kapısı sağlıyorsunuz. Aynı güzergahta Haçkalı hastanesi de var. Size bir tavsiye vereyim; madem başladınız havaalanı ,terminal , üniversite , lise, Allah ne veriyse hepsini oraya taşıyın, sıkışıp kalalım orda. 2 şeritli yolda bakalım oranın trafiğini ne yapacaksınız. Gerçekten bu projelerieTrabzonda oturanların karar verdiğini düşünmüyorum, Trabzon dan haberi olmayan insanlar uzaklardan bakıp bi yerlere bişeyler yerleştiriyorlar.
köroğlu 4 hafta önce
Trabzon artık ölü bir şehirdir Allah rahmet etsin.
trabzon 4 hafta önce
en büyük kazığı stadın yanına o hastaneyi yaparak çaktılar zaten
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@