7m

7m

hyundai

Trabzon'da savcının telefon korkusu

Trabzon'da görevli iken FETÖ/PDY'den tutuklanan savcı Y.A.'nın kasıtlı olarak telefon şifrelerini vermediği ortaya çıktı.

Trabzon 18.07.2017, 10:36 18.07.2017, 10:52
Trabzon'da savcının telefon korkusu

Haber : Şükrü Üçüncü - Trabzon'da 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında FETÖ/PDY terör örgütü şüphesi ile Kaşüstü Adliyesinde görevli Savcı Y.A. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevden alındıktan sonra tutuklanarak Bahçecik Cezaevine gönderilmesinin ardından detaylar ortaya çıkıyor.

 
Haber61.net'in edindiği bilgiye göre; Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri 2016 yılında gözaltına aldıktan sonra mahkemeye sevk ettiği Y.A.'nın gözaltı sırasında polislere teslim ettiği cep telefonunun şifrelemesini kasıtlı olarak vermediği ortaya çıktı.
 
Y.A.'nın incelenen telefonunun 'İphone' marka olması nedeniyle şifrelerinin kırılmasının zor olduğu kendisine gözaltı sırasında telefon şifresinin sorulduğunu kendisinin de kasıtlı olarak 4 farklı şifre verdiği bunlarında farklı olduğu öğrenildi. SİBER Suçlar Şube Müdürlüğünde Y.A'nın telefon şifrelerini açmak için farklı bir yöntem uyguladığı öğrenildi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@