alexa metrics

banner536

Trabzon'da sağlık çalışanları iş bırakıyor!

Trabzon'da sağlık çalışanları bir saat boyunca iş bırakma eylemi yapacak

Trabzon 02.12.2021, 17:52
Trabzon'da sağlık çalışanları iş bırakıyor!

Sağlık emekçileri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sağlık emekçilerinin tümünü kapsamayan ek gösterge ve maaş artışıyla ilgili açıklamalarına tepki göstererek ülke genelinde iş bırakma eylemleri başlatıyor.

Trabzon'da da yarın saat 08.30'da Numune Hastanesi Başhekimlik binası önünde sağlık çalışanları 1 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirecek. Sağlık çalışanları eylem sonrası basın açıklamasında bulunacak.

SENDİKALAR DA AÇIKLAMA YAPTI

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının haklarını savunmak için tüm Türkiye'de iki gün iş bırakacaklarını açıkladı.

TÜM İLLERDE EYLEM
Durmuş, sosyal medya hesabından "Tüm Türkiye’de 2 gün İş bırakıyoruz!" diyerek duyurduğu açıklamada, aldıkları eylem kararlarını şöyle duyurdu:

"1- Antalya’da 3 grup halinde 3000 kişiyle gerçekleştireceğimiz Türkiye Buluşması Programları iptal edilmiştir.

 2- 2 Aralık 2021 Perşembe günü Saat 16:00 itibari ile Antalya İl Sağlık Müdürlüğü önünde Antalya’da bulunan 1.000 kişilik teşkilatımız ile basın açıklaması yapılacaktır.

 3- 7 Aralık Salı ve 9 Aralık Perşembe günlerinde Tüm Türkiye’de iş bırakma eylemi yapılacaktır.

 4- 7 Aralık Salı günü illerde iş bırakma eylemi ile birlikte şubelerimiz basın açıklaması yapacaktır.

 5- 9 Aralık Perşembe günü iş bırakma eylemi ile birlikte, Ankara’da Sağlık Bakanlığı önünde tüm teşkilatımızın katılacağı basın açıklaması yapılacaktır"

SES VE TÜRK SAĞLIK-SEN DE EYLEMDE
Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise yarın tüm Türkiye’de işe 1 saat geç başlayacaklarını, pazartesi ise tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında iş bırakacaklarını duyurdu. Kahveci, "Haksızlığa karşı mücadelemiz hiç durmadı, durmayacak. Hep birlikte kazanacağız" ifadelerini kullandı.

Sağlık Emekçileri Sendikası da (SES) "Sağlık Ekip İşidir" sloganı ve "2-3 Aralık tarihlerinde yapılacak eylem/etkinliklere tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini ve örgütlerini destek vermeye çağırıyoruz" çağrısıyla protestolara katılım çağrısında bulundu.


Yorumlar (9)
Ali KAYA 2 ay önce
Yerden göğe kadar haklılar. Birilerine para bunlara alkış öylemi. Alkış karın doyurmuyor.
? 2 ay önce
evet sağlıkçılar haklı...maaşları en azından bağkur emeklisi kadar olmalı :)))))))))))))))))))))))))))) 1750 tl olmalı... :)))))????????????
:) 2 ay önce
hadi oraradan. garanti geçişlere verilen imtiyazlar ve yasaya aykırı senede 2 defa döviz kuru sabitleme gibi işler olmasa eyt bile çözülür. emek sahibine gelince zaten alıyorsunuz falan filan, hep bana falan filan. sen git enerjini pis işlere ara. emek arayışına karşı duran insan çok kötü bir insandır.
gökhan 2 ay önce
ne alkışından bahsediyorsun sen bunların aldığı parayı kimse almıyor hep bana diyen zihniyet olduğu sürece bu ülke düzlüğe çıkamaz.
Ferdi 2 ay önce
Nihayet Türkiye’de izinsiz hayatını ortaya koyarak çalışanın ve de hakkını alamayanın haberini yaptınız .Bu insanlar çocuklarını bırakacak yer bulamadı işe gitmek için kimsenin bundan haberi yok.öğretmenler evde durdu maaş aldı sağlıkçılar çalıştı.
Bir Dost 2 ay önce
Öğretmenleri karıştırmasaydın iyi olurdu kardeş. Evde durmadılar. ders anlattılar. idari görevi olanlar okullarına gittiler. onların görevi öğretmek. hastanede çalışmak şağlıkçıların işi. öğretmenlerden sağlıkçı görevi bekleyemezsiniz. bundan dolayı sağlıkçılar hastanede ve öğretmenlerde okullarda çalışır. bu ayrımı anlarsan sorun yok
Ersan 2 ay önce
Doktor-hemşire-hasta bakıcı ya da sağlık çalışanları bir bütünün parçalarıdır. Ayrım yapılmadan davranılması gerektiğini düşünürün. Biri olmadan diğeri çok anlam taşımıyor. Farklı oranlar olabilir…
Doğrucu 2 ay önce
İŞsiz bir sürü insan var. Yerinize balıklama atlayacak çok insan var
qray 2 ay önce
camlarda alkışlanırken ulaşım bedava olurken sesi çıkmayanlar şimdi eylem yapıyor pandemik oyununa sığınarak işe bile gitmediniz (mesleğini hakkıyla yapanlar hariç tabi) bi düşünün bakalım hangi meslek grubuna sizin kadar değer verilip saygı duyuluyor bide kendinize bakın hakediyormuyuz diye
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@