alexa metrics

banner536

Trabzon'da öğretmenin paylaşımı TBMM'ye taşındı!

Trabzon'da Osman Bayrak isimli öğretmenin "Bugün CHP'li öğrencilerimin notundan kırdım #YanındayızErdoğan #İyikivarsınErdoğan" paylaşım yaptığı iddiası olay yarattı. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya konuyu meclis gündemine taşıdı

Trabzon 26.11.2021, 14:58 26.11.2021, 21:51
Trabzon'da öğretmenin paylaşımı TBMM'ye taşındı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon’da görev yapan bir öğretmenin “CHP’li öğrencilerin notundan kırdım” şeklinde paylaşım yaptığı iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Ahmet Kaya, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, öğrenciler arasında siyasi ayrımcılık yapıldığı ve öğrencilerin fişlendiği iddialarına yer verirken, “İddialarla ilgili Bakanlığınızca herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır? Soruşturma başlatılmadıysa, başlatmayı düşünüyor musunuz? İddialarda adı geçen öğretmenin bugüne kadar değerlendirdiği tüm sınav sonuçlarına ilişkin bir inceleme başlatmayı düşünüyor musunuz?” dedi.

CHP’li Kaya açıklamasında, “Trabzon Tevfik Serdar Anadolu Lisesi’nde görev yapan bir öğretmenin Twitter hesabından, "Bugün CHP'li öğrencilerimin notundan kırdım #YanındayızErdoğan #İyikivarsınErdoğan" şeklinde bir paylaşım yaptığı ve gelen tepkiler nedeniyle kısa sürede ilgili paylaşımını sildiği iddiaları basında yer almıştır. Aynı hesaptan daha önce de AKP’yi destekleyen ve CHP’yi hedef alan paylaşımlar yapıldığı görülmektedir. Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğin bu şekilde gündeme gelmesi ve öğrenciler arasında siyasi ayrımcılık yapıldığı iddiaları kamuoyunda infial yaratmıştır.” dedi.

“İktidarın Kutuplaştırıcı ve Kışkırtıcı Açıklamalarından Cesaret Alıyorlar”
Özellikle Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçilmesiyle birlikte sosyal medyada benzer açıklamaların arttığını belirten Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, "AKP Genel Başkanının ve AKP Hükümeti yetkililerinin kutuplaştırıcı ve kışkırtıcı açıklamalarından da cesaret alan bazı kamu görevlilerinin muhalefet partilerini ve muhalefet partilerinin genel başkanlarını hedef alan eylem ve söylemlerde bulunuyor" dedi. 

“Trabzon’umuzun Bu Şekilde Gündeme Gelmesinden Üzüntü Duyuyorum”
Kutsal saydığımız öğretmenlik mesleğinin ve hemşehrilik bilincinin çok değer gördüğü Trabzon ilimizin böyle bir konuyla gündeme gelmesinden büyük üzüntü duyduğumu ifade ediyorum diyen CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e şu soruları yöneltti:

1.    İddialarla ilgili Bakanlığınızca herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır? Soruşturma başlatılmadıysa, başlatmayı düşünüyor musunuz?

2.    Öğrencilerin ve ailelerinin siyasi görüşlerine göre fişlendiği iddiaları doğru mudur? Bu yönde bir incelemeniz olmuş mudur?

3.    İddialarda adı geçen öğretmenin bugüne kadar değerlendirdiği tüm sınav sonuçlarına ilişkin bir inceleme başlatmayı düşünüyor musunuz? 

4.    Cumhurbaşkanlığı sistemine geçildiği 2018 yılından bu yana Devlet Memurları Kanunu’na aykırı bir şekilde sosyal medyadan siyasi beyanda bulunan 
Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan kaç kişi hakkında inceleme veya soruşturma başlatılmıştır? Bunların kaçı hakkında ne tür bir cezai işlem uygulanmıştır?

5.    Bakanlığınız bünyesinde çalışan memurların özellikle siyasi beyanda bulunmaması ve öğrenciler arasında ayrımcılık yapmaması için özel olarak bir çalışmanız var mıdır?


Yorumlar (8)
Ali Kemal 2 ay önce
senin başka işin yok mu, siz bizi nasıl temsil edeceksiniz. yalan olduğunu bile bile nedir bu acele. O montajı sizden birisi yapmadıysa bende bişey bilmiyorum.
Ali Kemal 2 ay önce
Tamam akpye oy vermeyelimde bunlaramı verelim.
Ali KAYA 2 ay önce
Her mesleğin yüz karaları vardır. Bizim mesleğin de yüz karalarından birisi de bu. Yuh olsun bu ve bunun gibilere.
61 cemil 2 ay önce
Sen şimdi bizim mesleğin ak yüzlüsü mü oldun? Bu iftirayı doğru kabul ederek...
desteptul.... 2 ay önce
bizim koye yol getiren CHP Li dedem rahmetli .
millet anasina sogmekten rahat edemiyordu . biz CHP liler 70- yildir uvey evlatiz .
Akçaabatlı 2 ay önce
chp döneminde halk açlıktan kırılıyordu, buğdayı ilk olarak menderes döneminde gördü bu millet.
Hakkı ÖZTÜRK 2 ay önce
Bu öğretmenin yaptığı yanlış. CHP lilerin taciz,tecavüz , vs. utanç verici işlerden dolayı aynı hassasiyet gösterseniz ya,,,,,,,,,,,,,
ANALİZ 2 ay önce
keşek bekleseydın de gercek ortaya cıksaydı ondan sonra söyelseydın resıl oldun sıdı gerek varmıydı,, şimdi özür dileyecekmısın bu adamdan.Allah sızıne lınıze bızı dusurmesın varya size hayret ediyorum nasıl bır alınız var yazıklar olsun size

Gelişmelerden Haberdar Olun

@