7m

7m

hyundai

Trabzon'da öğretmen skandal paylaşım iddiası: CHP'li öğrencilerimin notundan kırdım

Trabzon'da Osman Bayrak isimli öğretmenin paylaşımı sonrası soruşturma başlatıldı

Trabzon 26.11.2021, 12:50 26.11.2021, 21:52
Trabzon'da öğretmen skandal paylaşım iddiası:  CHP'li öğrencilerimin notundan kırdım

Haber61 Haber Servisi

Trabzon'un Ortahisar İlçesi'nde bulunan Tevfik Serdar Anadolu Lisesi öğretmeni Osman Bayrak sosyal medya hesabından yaptığı iddia edilen paylaşım olay oldu.

Fizik öğretmeni Bayrak sosyal medyadan " Bugün CHP'li öğrencilerimin notundan kırdım. Yanındayız Erdoğan. İyiki varsın Erdoğan." paylaşımı yaptı.Paylaşım kısa sürede büyük tepki çekti. Ardından Bayrak bu paylaşımını kaldırdı.

Paylaşım sonrası şikayetler üzerine Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmen Osman Bayrak hakkında soruşturma başlatıldı. Bayrak'ın yaptığı savunmada hesabının çalındığını söylediği öğrenildi.

CHP'DEN SERT TEPKİLER

Öte yandan CHP Trabzon'dan konuyla tepkiler yükseldi.

CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Cüney Zorlu konuyla ilgili dava açacağını duyurarak "Kendine öğretmen demekten utandığım Trabzon Tevfik serdar Anadolu lisesi  fizik hocası  Osman Bayrak  hakkında pazartesi  dava açıyorum.  Artık  yapanın yanına bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Bu Tweet i attıktan sonra sildiği söylenen, eğer iddialar doğruysa, Kendisine öğretmen bile diyemeyeceğim bu şahıs hakkında syn.il milli eğitim müdürünü göreve davet ediyorum. 1.iddialar doğru mudur, yani tweet  atılıp silinmişmidir  2.bu kişi evlatlarımıza eğitim vermek için mi yoksa fişlemek için mi kadrodadır. 3.söyledigi üzere kendisiyle aynı siyasi görüşte olmayan öğrencilerin notu kırılmışmıdır.Eğer notları kırılmışsa sınav notları için yeniden değerlendirme yapacakmısınız. 4.asli görevini unutup siyaset peşinde koşan bu kişi hakkında idari soruşturma açacakmısınız.

Trabzon'da öğretmenden skandal çıkış: CHP'li oldukları için notlarını kırdım


Yorumlar (24)
wat 6 ay önce
ne boş adamışsın
Hacı 6 ay önce
gerçekten doğru ise eyvahki eyvah yazıklar olsun.
Gazipaşalı 6 ay önce
Nasıl bir yorum yazılır diye azcık düşündüm ama bulamadım. Şunu çok iyi biliyorum en üsttekinden alınan bir güç bu.. Kendilerine oy vermeyen hain ülke düşmanı onlara oy veren cennetten yer alıyor haıyr işliyor. Allahlım bu ülkenin başına neler getirdiler. Midem bulanıyor.. Allahım bunları bildiği gibi yapsın..
Misafir 6 ay önce
Utanç verici. Memleketin geldiği hale bakın. Yazık
yorumcu 6 ay önce
kılıçdaroğlu akp ye oy atan öğretmenlere dediği lafı hatırlıyormusunuz?
yüksel 6 ay önce
inanması zor.bir öğretmen militanlık yapamaz.işi öğrenciye eğitim vermek olmalı.yazıklar olsun.
hezber 6 ay önce
Osman Bayrak lisede öğretmenimdi. Kendisi gerçekten öğretme heveslisi bir insandı. Haberi okuyunca inanamadım. Halen daha Osman hocamın böyle birşey yapabileceğine inanmıyorum kendisi kolay bir öğretmen değildi hiçbir öğrencisine ekstra toleransı olmamıştı prensipleri gereği her öğrencinin hakkı neyse onu verirdi. istediğini alamayan bir öğrencinin tuzağı olduğunu dşünüyorum
SONER 6 ay önce
Yahu Adam sosyal medya hesabindan yaptim dlyor.Slz hayir lftlradir dlyorsunuz .Ne akil be
vatandaş 6 ay önce
yazık ki ne yazık tam tersi bir olay olsaydı neler olabilirdi Allah korusun
Okur 6 ay önce
Şimdi bu adam Tayyipçi mi?... Hiç sanmam...
BİR BİLEN 6 ay önce
Yok (!) başka partici..Beice misin nesin ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@