banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Trabzon'da o yolun sorunu çözüldü

Ortahisar Belediyesi, kapatılması gündeme gelen yolun sorununu çözdü

Trabzon 16.09.2018, 13:57
Trabzon'da o yolun sorunu çözüldü

Üniversite Mahallesi'nde Karadeniz Teknik Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nin otopark inşaatı nedeniyle kapatılması gündeme gelen,  Çocuk Hastanesi ile Doğu Karadeniz Kız Yurtları arasında bulunan yolu Ortahisar Belediyesi başka bir güzergahtan tekrar yaparak asfaltladı. 

Açılan yeni güzergâhta incelemelerde bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, yolun iki gün içinde bitirilerek yeni eğitim sezonunun başlayacağı 17 Eylül Pazartesi gününe kadar hizmete gireceğini söyledi. 

“YETKİLİ KURUMLARLA HEMEN İRTİBATA GEÇTİK”

Olay gündeme gelir gelmez, konuyu çözüme kavuşturmak için bütün yetkili kurumlarla irtibata geçtiklerini belirten Başkan Genç, “Konu gündeme geldiğinden itibaren muhtarımızla ve vatandaşımızla birlikte bir çözüm arayışı içine girdik. Ve süratle bu yolumuzu halledeceğimize dair bir söz verdik. Hemen akabinde de girişimlerde bulunduk. Rektörümüzle irtibata geçtik. Üniversitemize de teşekkür ediyorum. Üniversitemiz de bir taraftan gelişiyor ve genişliyor. Bünyesinden 6-7 tane üniversite çıkaran bir üniversitenin içinde yer alıyoruz. Rektörümüzle çalıştık ve değerli valimizin talimatlarıyla birlikte alternatif bir çözüm ürettik. Konuyla ilgili çok değerli Emniyet Trafik Müdürümüzün Bahattin Bey'in de bilgisine başvurduk. Onun da katkısıyla projemizi başlattık. Şu anda okul sezonunun arifesinde olmamız nedeniyle mahallemizdeki yurttaki talebelerin üniversiteye ulaşımı, mahalledeki çocukların Mimar Sinan Okulu'na ulaşması ve aynı zamanda da diğer mahallelerimizin de yolu olması nedeniyle çok önemli bir sorunu çözme aşamasındayız. İnşallah yarın ya da öbür gün tamamlayacağız ve hizmete açacağız. Belediye ekiplerimiz asfaltlama çalışmalarını tamamladı. Bu manada çok değerli muhtarımıza, değerli mahalle başkanımıza, bu sorunun çözümünde bize yardımcı olan AK Parti İlçe Başkanımız Temel Altunbaş'a, kıymetli rektörümüze, milletvekilimiz Salih Cora'ya ve işin başından itibaren bu işin koordinasyonunu yürüten değerli valimiz Yücel Yavuz'a teşekkür ediyorum. Çalışmayı yapan ekip arkadaşlarımıza da bir kez daha teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun..."  diye konuştu. 
 

Trabzon'da o yolun sorunu çözüldü


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Abdullah Abduloğlu 2 yıl önce
Sonuçta bu vazife sizin. Onun için seçildiniz. Niye bu işi son güne bıraktınız? Hiç aklınıza taze asfalta alerjisi olan çocuklar geldimi acaba?
Ece 2 yıl önce
Birde marifetmis gibi sorn çözldü diyo.
Oguz 2 yıl önce
ahmet metin genc sen bosver belediyecelik hizmet felan ne gerek var trabzonsporun ic isleriyle ugras nasilsa trabzonda hizmet bekleyende yok
Kadir Yılmaz 2 yıl önce
Bide Karşıyaka Uğurlu ah. YOLUN AÇIK Olsan Okulları öğrenciler belediye otobüsü rahat bindirs...
Seyhan 2 yıl önce
Bazı insanlar buta tabargibi bazılarına tabiyor isini iyi yapan i insanları gucumsuyor
Sukriye acil 2 yıl önce
Tip ogrencileruni hic adamdan saymiyorsunuz en zor bolum bu ogrencileri burde boyle bir sorunla ugrastiriyorsunuz yurt yemek vermez bu nasil adalet lutfen yetkiluler tipcilarin sesine kulak verin onlar hic deyiller yazik onlara

Gelişmelerden Haberdar Olun

@