Trabzon'da o projede sona doğru

Trabzon'da yapılan okul ve öğretmenevi inşaatı hızla ilerliyor

Trabzon'da o projede sona doğru
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, tarihi Karagöz Meydanı alanında bulunan Trabzon Öğretmenevi ve Cudibey Ortaokulu'nun yapımına hızla devam ediyor.

Trabzon şehir merkezine Karagöz Meydanı’nı da yeniden kazandırmakta olduklarını dile getiren Gümrükçüoğlu, okul ve öğretmenevi inşaatlarıni bu kapsamda gerçekleştirdiklerini ifade ederken önemli derecede ilerleme sağladıklarını kaydetti.

Başkan Gümrükçüoğlu şöyle konuştu: "Tarihi Karagöz Meydanı alanında bugün okul ve öğretmenevi bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde okul ve öğretmenevinin başka alanda belediyemiz tarafından inşa edilip bakanlığımıza devredilmesinin ardından tarihi Karagöz Meydanı alanının belediyemize devri yönünde protokol imzaladık. Bunun için Tabakhane kentsel dönüşüm alanı içinde bulunan Hacıkasım bölgesindeki alanı TOKİ’den satın aldık. Bu alanda inşa çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz. Trabzon Öğretmenevi bugün 80 yatak kapasiteli iken 150 yatak kapasiteli çok modern bir öğretmenevi inşa ediyoruz. Aynı şekilde Cudibey Ortaokulu’nu da 36 derslikli olarak en güzel şekilde Hacıkasım Mevkii’nde Trabzon’a kazandırıyoruz. Okul ve öğretmen evinin tamamlanıp Milli Eğitim Bakanlığına devredilmesinin ardından tarihi Karagöz Meydanı alanını devralacağız. Bu tarihi alanda bulunan okul ve öğretmenevini yıkarak burayı kentsel meydan olarak yeniden düzenleyeceğiz. Böylece Trabzon şehir merkezine ikinci bir kent meydanı kazandırmış olacağız. Bu alanın altının otopark olarak düzenlenmesi yönünde de çalışmalar gerçekleştireceğiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tr
Tr - 6 ay Önce

Trafik sorununu çözmek için proje yapın.adam park yapıyor otoparkı yok.trafik felç bırakın bu işleri

İlker uzun
İlker uzun - 6 ay Önce

Kötü proje. Eski valiliği rektörlük yap tabakhaneyi güzel sanatlar fakültesi zağnosu mimarlık mühendislik fakültesi yap eğitim fakültesini avniakerin yerine taşı şehir batıya büyüsün esnaf para kazansın. Rantı bırakın artık

Söğütlü Trabzon
Söğütlü Trabzon - 6 ay Önce

Bir doktor bir avukat ve Şehri Trabzonun sonu

Seda
Seda - 6 ay Önce

Bizim evimizi 3 kuruşa alıp milleti sokağa döktünüz sora tokiden ev verip 15 yıl borclandirdiniz yazıklar olsun

Tebrikler
Tebrikler - 6 ay Önce

Büyükşehir çalışıyor

Tahir
Tahir - 6 ay Önce

İlker uzun sen neyin kafasındasın bsg.

SIRADAKİ HABER

banner393