Trabzon'da o okul ve öğretmenevi tamamlanıyor

Tarihi Karagöz Meydanı’nı yeniden Trabzon’a kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Trabzon Büyükşehir Belediyesi, bu alanda bulunan okul ve öğretmenevinin yeni yerinde yapımını tamamlanma aşamasına getirdi.

Trabzon 12.11.2019, 09:13 12.11.2019, 10:35
Trabzon'da o okul ve öğretmenevi tamamlanıyor

Ortahisar ilçesinin Hacıkasım Mevkii’nde yapımına devam edilen 36 derslikli okul ve 80 yatak kapasiteli öğretmenevi tamamlandığında, tarihi Karagöz Meydanı alanında bulunan Cudibey Ortaokulu ve Trabzon Öğretmenevi buraya taşınacak. Büyükşehir Belediyesi, taşınma işleminin ardından tarihi alanı yeniden meydan olarak düzenleyecek. 

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, taşınma işleminin ardından tarihi alanda bulunan okul ve öğretmenevinin yıkımını gerçekleştireceklerini söyledi. Zorluoğlu, “Cudibey Ortaokulu ve Trabzon Öğretmenevini en modern şekilde yeniden şehrimize kazandırdığımız gibi tarihi Karagöz Meydanı’nı da yeniden şehrimize kazandırmış olacağız. Tarihi meydan alanını en güzel şekilde dizayn ederek halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
eser 2 yıl önce
Öğretmen evi nedir ya Allah aşkına şehre katkısı nedir???
Hakki 2 yıl önce
Okul inşaatının tabanda eski bir bina var bütün evler yıkıldı orda hala duruyor üstelik içinde oturanlar var o bina yi neden yikamadilar çok merak ediyorum
melek61 2 yıl önce
İlla memur kesimine bi ayrıcalık yapacaksanız otellerde yüzde 40-50 indirim yaptırın hem otel apartlar canlı kalsın hemde meydanın göbeği güzel bir alan haline getirilsin.
n seymen 2 yıl önce
Hacıkasım gecekondu mahallesi gibi köprü altından sonrası yok. şehrin merkezi atıl vaziyette en kısa zamanda burası yıkılmalı. yoksa şehir burda bitiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@