banner491

Trabzon'da mülteci çocuklar için proje!

Göçle gelen çocuklar için sosyal yaşam alanı yapılacak

Trabzon'da mülteci çocuklar için proje!
banner492
banner432

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, şehre çeşitli ülkelerden göçle gelen ve herhangi bir eğitim kurumuna devam edemeyen çocukların toplumla entegrasyonlarının sağlanması amacıyla sosyal yaşam alanı oluşturulacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, İl Göç İdaresi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde, göçle gelen çocuklara yönelik oluşturulacak sosyal yaşam alanına ilişkin projenin protokol töreni Valilik B Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Vali Ustaoğlu, burada yaptığı konuşmada, savaşlardan dolayı vatanlarını terk etmek zorunda kalanları Trabzon'da huzur ve sükun içerisinde misafir ettiklerini belirterek, "Halkımızın bu misafirlerimize gösterdiği anlayış, tarihsel misafirperverliğimizin ve insani duygularımızın güzel bir örneğidir." dedi.

Trabzon'a göçle gelen ve herhangi bir eğitim kurumuna devam edemeyen çocukların toplumla entegrasyonlarının sağlanması amacıyla sosyal yaşam alanı oluşturulacağını vurgulayan Ustaoğlu, "Bu protokol, göçmen çocuklarımızın topluma uyumu açısından önemlidir. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Protokol, Vali Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İl Göç İdaresi Müdürü Ramazan Latifoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt tarafından imzalandı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kocaeli
Kocaeli - 7 ay Önce

BİZİM COCUKLARİN SORUNLARİNİ COZDUNUZ
MASALLAH DİGERLERİNİDE COZUN

Hakan
Hakan - 7 ay Önce

Trabzon halkı için ne yaptınız vatanını satıp gelenlere böyle porejelere imza atıyorsunuz yazık yaa çok yazik

Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Yabancılar a yönelik projeler yanlış bence geçici statü nun ardından memleket lerine gonderilmeliler bizim sorunlarımız bize yeterde artar sayın yetkililer

ÇAĞRIBEKAR
ÇAĞRIBEKAR - 7 ay Önce

Tribünlere oynamaya devam..

banner441

banner472