banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Trabzon'da Muhtardan Belediye Başkanına protesto - Salonu terk etti

Akçaabat'ta bir muhtar, Belediye Başkanları ile yapılan toplantıda salonu terk etti.

Trabzon 04.12.2019, 10:01 04.12.2019, 12:06

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nun Akçaabat ilçesini ziyaretinde muhtarlarla toplantı yapıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda Başkan Murat Zorluoğlu ve Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim muhtarların sorunlarını dinledi.

Bu sırada söz alan ve Yaylacık mahallesi muhtarı Hakan Karan su sorunu nedeniyle belediye başkanına ve yetkililere ulaşamadığını söyleyip "bu sefer de ben sizi protesto ediyorum. Siz beni dinlemediniz ben de sizi dinlemeyeceğim" diyerek salonu terk etti.

Başkan Murat Zorluoğlu Muhtarın salonu terk etmesi sonrasında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Kendisini bu tavrından dolayı kınıyorum. BU şekilde bir yaklaşımla Yaylacık’a da seçildiği insanlara da hizmet edemeyeceğini, bu yaklaşımının hiç hoş bir yaklaşım olmadığını ve herkes tarafından da kınanması gereken bir yaklaşım olduğunu ifade etmem lazım. Buraya gelip ‘şov yapıp’, sonrasında ben sizi protesto ediyorum diyerek kendisi sahil hiç kimseye bir faydası olmayacağını ifade etmek istiyorum. Burası siyasi şovların yapılacağı bir yer değildir. Biz burada Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bütün siyasi görüşlere saygılı ve vatandaşımızın verdiği oya, iradesine sonuna kadar saygı duyan bir anlayışla çalışıyoruz. Bengi hangi mahallenin hangi sandığın kime oy verdiğine bakmış değilim. Ben buna bakmam. Ben ihtiyaç nerede varsa, vatandaşımızın bizim başımızın üstünde yeri var, oraya hizmet ederim. Dolayısıyla bir takım siyasi mülahazalarla buraya gelip hiç de kibar olmayan bir üslupla buranın düzenini bozmak, burada yaptığımız güzel iş birliği ve ileriye doğru atacağımız adımlarla ilgili istişareyi bir anlamda zedelemeye çalışmak hakikaten doğru olmadı. Bunu da sizlerin dikkatlerine ve takdirlerine sunuyorum. Bu tür istisnalar her yerde olabiliyor ama doğrusu bugün Akçaabat’ta ilk söz verdiğimiz muhtarımızın bu tavrı beni sadece üzdü. Yoksa içerik itibariyle çok da kıymet vereceğimiz bir içerik de konuşmadı. Dolayısıyla söylediklerine çok itibar etmiyoruz ama tavrına da uyarımızı söylüyoruz.”

"400 METRE İSTEMİŞ 1670 METRE YAPILMIŞ"

Başkan Murat Zorluoğlu’nun ardından söz alan TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş “4. ayın 25’inde muhtarımız bize gelmiş. Kendisi ile görüştüm. 400 metre ilave içme suyu hattına ihtiyacı olduğunu söyledi. Arkadaşlarımız oraya gittiler. Tam 1670 metre içme suyu işini yapıp kendisine teslim ettiler. İlave talepleri oldu. Onunla ilgili de proje çalışmalarımızı bitirdik ve ihaleye çıkıyoruz. 400 metre talebine karşı 1670 metre içme suyu yapıldı. Dinleseydi bunları söyleyecektik.” dedi.

"YAYLACIK’TAN VAZGEÇECEK DEĞİLİZ"

Başkan Zorluoğlu son olarak, “Yaylacık Akçaabat’ın önemli bir mahallesi. Biz Yaylacık’a şimdiye kadar çok hizmet götürdük. Bundan sonra da Yaylacık, Büyükşehir Belediyesi olarak bizden ve İlçe belediyemizden her türlü hizmeti almaya devam edecek. İşin bu kısmı ayrı. Muhtar böyle söyledi diye Yaylacık’tan vazgeçecek değiliz. Çok büyük oy aldığımız Trabzon’un ve Akçaabat’ın çok önemli ve çok büyük bir mahallesi. Hizmetini almaya da devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Cevizlik mahalle muhtarı Cavit Başocak "Yaylacık mahalle muhtarının söylemlerine katılmıyorum. Kendisini kiniyorum. Onu adına sizlerden özür diliyorum" dedi


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (30)
Mustafa 10 ay önce
Sayın muhtarım en kısa zamanda gelip elini öpeceğim
Ulaş 10 ay önce
Sayın bb baskani. Muhtar siyasi bir tavır gostermemis. Nerden siyasi tavır çıkardınız. Adam belediyeye ulaşamamış ve sizi protosto ediyor. Bunda anormal olan ne var. Anormallik sizin burdan bir siyasi tavır çıkarmanız. Demek bilinç altınızda o mahalle ile ilgili siyasi bir şeyler var. Yazık size tepkisini gösteren demek başka siyasidendir öylemi. İyiki terörist dediniz muhtara bunada şükür..
Kendinizi ilah zannediyorsunuz size kimse tepki gösteremez dimi çok yazik
Ahmet 10 ay önce
Ey gidi zorluoğlu o muhtar Trabzonda senden fazla mahalle biliyodur.
Şafak Tonyalı 10 ay önce
Siz onu dinlemiyorsanız o da sizi dinlemez bu kadar basit.Sorunlarını size dile getirip siz onu dinlemez veya randevu bile vermez iseniz yapması gerekeni yaptı.
TARKAN TOPATUTAN 10 ay önce
MUHTAR NE KADAR ULAŞMAYA ÇALIŞMIŞ ULAŞAMAMIŞ Kİ DURUMU BU ŞEKİLDE İZAH EDİP TERBİYESİNİ BOZMADAN OLAYI İFADE ETMİŞTİR MAKAMLAR GELİP GEÇİCİ AMA HİZMETLER KALICI OLMALI
Hasan ali 10 ay önce
Tavrına ve tarzına bakılırsa çok nahoș konușmaları milletin önünde yapan görevi aldığınız șahısdır siz ne dediğine bakın syn bașka s siz hizmet etmeye geldiniz yargılamaya deyil derde derman olmaya geldiniz yük olmaya deyil
Erkan karafeniz 10 ay önce
Miktar haklı
Bekir Çakıcı 10 ay önce
61 yalan Orhan 2 sinemalarda...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@