Trabzon'da mobilya tamiri için gittiği evde genç kızı taciz etti iddiası

Trabzon'da karyolasını tamir etmek için gittiği evde genç kızı taciz ettiği iddia edildi.

Trabzon 08.06.2020, 23:48 09.06.2020, 00:12
Trabzon'da mobilya tamiri için gittiği evde genç kızı taciz etti iddiası

Trabzon’da, karyola tamiri için gittiği evde genç kızı taciz ettiği iddia edilen mobilya ustası gözaltına alındı.

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde 14 Mayıs 2020 tarihinde meydana gelen olayda, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi B.B., kaldığı evi değiştirerek arkadaşı E.S.’nin evine taşındı. Taşınma sonrası karyolası arızalanan B.B., daha önceki adresinden tanıdığı mobilya ustası 54 yaşındaki O.N.’yi arayarak karyolasını tamir etmesi için eve çağırdı. Karyolanın ölçüsünü aldıktan sonra evden ayrılan O.N., iki gün sonra saat 20.30 sıralarında B.B.’yi arayarak “Evde misin” diye sordu.

B.B. karyolasını onarmak için evine çağırdığı mobilya ustası O.N. ile evde yaşadığını iddia ettiği anları polise verdiği ifadesinde şu sözlerle anlattı:
“Kendisine 15 dakikaya evde olacağımı söyledim. Eve geldiğimde kapının önündeydi. Karyolayı onardı. Ben de Ramazan iftar sonrası olması sebebiyle kendisine çay ve tatlı ikram ettim. Sonra bana dokundu. İlk etapta art niyet sezmediğim için tepki vermedim. Yine de tedbir amaçlı kendisine, ‘Benim bakkala gitmem gerekiyor. Sizi uğurlayayım’ dedim."
Kapıya geldiklerinde O.N.’nin menteşe için kendisinden 50 lira daha para istediğini iddia eden B.B. ifadesine şöyle devam etti: “Şahıs iki eliyle yüzümü tutarak beni öpme maksatlı yaklaşmaya başladı. Elini çekerek ‘Ne yapıyorsunuz’ dedim. Bu sefer de elini belime getirerek tişörtümün içinden beni kendine çekmeye başladı. Ben kendisini iterek yüksek sesle ‘Lütfen buradan gider misiniz’ diye bağırdım.”
54 yaşındaki mobilya ustası O.N.’nin cinsel saldırısına maruz kaldıktan sonra ahlaksız teklifiyle de karşı karşıya kaldığını iddia eden 20 yaşındaki B.B., "Bağırarak 'çıkın' dedim. Ancak çıkmamak için direndi. Ben dış kapıyı açarak 'gidin buradan' diye bağırdım. Bir şeyler mırıldanarak çekip gitti" beyanında bulundu.


Özür mesajı attı
Olay sonrası ilk olarak ev arkadaşı E.E.’yi ve erkek arkadaşı F.’yi telefonla arayarak eve çağırdığını söyleyen B.B., “Eve ilk olarak E.E. ve iş arkadaşı A.S. geldi. Bir süre sonra erkek arkadaşım geldi. Erkek arkadaşım kendi telefonundan O.N.’yi arayarak ‘Utanmıyor musun’ dedi. Arkadaşıma ‘idare edin, pişmanım’ dedi. Telefon ile konuşma esnasında ben ve E.E. arkadaşımın yanında idik. Telefonun diafonu açıktı. E.E. yapılan konuşmanın ses kaydını kendi telefonuna kaydetti. Telefon görüşmesi sonlandıktan sonra O.N. benim telefonuma özür içerikli SMS mesajı attı” dedi.
Telefon görüşmelerinin ardından ev arkadaşı E.S.’nin iş arkadaşı olan A.S.’nin O.N.’yi arayarak yüz yüze konuşmak için eve davet ettiğini anlatan B.B., O.N.’nin 10 dakika kadar sonra eve geldiğini, erkek arkadaşı ile konuşmaya başladıklarını, kendisinin onlar konuşurken yanlarında olmadığını ve bulunduğu yerden konuşmalarını net olarak duyabildiğini, ev arkadaşı E.E.’nin yanlarında olduğunu ve yüz yüze görüşmeyi görüntülü ve sesli olarak kayda aldığını söyledi.
Yapılan görüşme sırasında A.S.’nin 155 Polis İmdat Hattı’nı arayarak eve polis çağırdığını söyleyen B.B., şahsın kendisine attığı özür içerikli SMS çıktısını polise ibraz ederek iletişim tespitini isteyerek kendisine cinsel ilişki teklif ederek cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen O.N.’den davacı ve şikayetçi oldu.

Adli kontrolle serbest
Taksim Şehit Akın Çelebi Polis Merkezi Amirliği’ne götürülen ve gözaltına alınan O.N. ise hakkındaki iddiaları reddederek suçsuz olduğunu savundu. Polis merkezindeki işlemleri tamamlandıktan sonra Trabzon Adliyesi’ne sevk edilen O.N., cumhuriyet savcısındaki ifadesinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, O.N.’nin “adli kontrol şartıyla serbest bırakılması” kararını verdi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Sazanlar 1 yıl önce
İdam şart. Aynı naneyi yiyenler adam diye haber oluyor
mahmuTS 1 yıl önce
Çay tatli iyi niyet olsada bu şekilde samimi olmaya gerek yok.ateşle barut yanyana durmaz
İnsan 1 yıl önce
Ateşle baruttan kastınız 20 yasında ki bir çocukla 54 yasında ki bir adam mı? Eğer öyleyse vay halimize.
menteşe 1 yıl önce
zihniyetini seveyim senin....
usta 1 yıl önce
haklısın mahmut. ağır tahrik var. hiç bir şey çıkmaz bundan.
MST 1 yıl önce
Adalet yok ki :(( katıksız en az 2 gün içeride yatıracaksın.
İğrendik bıktık yeter !!! 1 yıl önce
Hangi mobilyacı bu o da yazılsın da bilelim bizde kendimizi çoluğumuzu çocuğumuzu koruyalım. Ayrıca “Elin adamına tatlı verilir mi “ diyenler, sizin evinize gelen usta hiç mi annenize “ablaa çay yok mu yaa” diyip de çay istemedi ? Ya da ağır iş yapan ustaya anneniz kardeşiniz hiç mi bi bardak su getirmedi ? Yemek yerken gel buyur sende ye sonra devam edersin demedi ? Bu insanlık. Burda adamın kötü niyeti nahoş olan. Sizin kıza kızmanız ise en nahoş olanı. Resmen saçmalık !! Konuşurken beyninizi kullanın. Bu yörede eskiden beri insanlar güvendiği ustasına işini öğren insanına minnet duyar. Bu kızımız da öyle yapmış önceden beri tanıyıp iyi niyetli olduğunu düşünerek bide Ramazan olması münasebetiyle ikram etmiş demek ki. Adamın niyetinin pisliğine laf edin önce ! Tatlı vermese de aynı şeyi yapardı. Tatlı vermesi buna sebep olmadı. Niyeti olan her şeyi yapar bi sebebe gerek yok. Allahım bunu ve bunun gibileri mahvetsin !!! İğrenç insanlar!!! Çoluğunuz çocuğunuz yok mu sizin !!!! Ayrıca bunun hapis yatması lazımdı dışarı salınca yine aynı naneyi yemeyeceği ne malum !!
Haburali 1 yıl önce
Nasıl serbest kalır tanidigimin hiç dokunma olayı yok sözle taciz var 1 seneden çoktur hapiste yatiyo çıkacağı tarihte belli degil
Burhan 1 yıl önce
Ne olduğu belli olmayan birine çay tatlı ikram etmek. Sonra olacağı budur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@