Trabzon'da milyonluk tazminatı reddeden Gazi ile ilgili şaşırtan detay

Trabzon'da kazandığı milyonluk tazminatı reddeden gazi Cengiz Erduran ile ilgili şaşırtan bir detay ortaya çıktı.

Trabzon 20.10.2020, 13:39
Trabzon'da milyonluk tazminatı reddeden Gazi ile ilgili şaşırtan detay

Ağrı'da terör saldırısında yaralanıp, gazi olduktan sonra açtığı tazminat davasında mahkemeye sunulan bilirkişi raporunda 1 milyon 679 bin 866 lira 71 kuruşluk tutardan, gönlü razı gelmediği gerekçesiyle feragat etmesiyle takdir toplayan Jandarma Uzman Çavuş Cengiz Erduran'ın (44), emekli maaşıyla geçindiği ve ailesiyle kiralık dairede oturduğu ortaya çıktı.

Doğubayazıt ilçesine bağlı Karabulak Jandarma Karakolu’na 5 yıl önce PKK'lı teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda yaralanıp, gazi olduktan sonra maddi ve manevi tazminat davası açan Jandarma Uzman Çavuş Cengiz Erduran, mahkemenin talep ettiği bilirkişi raporunda 1 milyon 679 bin 866 lira 71 kuruşluk tutarı çok bulup, gönlü razı gelmediği gerekçesiyle maddi tazminattan feragat etti.

Vicdanı elvermediği için yüklü tazminatı almaktan vazgeçen gazi Erduran’a, örnek davranışı nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından tebrikler yağıyor. Gazi Erduran ile ilgili sosyal medyada binlerce paylaşım yapmayı sürdüren takipçiler, 'Helal olsun', 'Seninle gurur duyuyoruz komutanım', 'Hakkını helal et', 'İşte gerçek vatansever' yorumlarında bulundu.

OTURDUĞU EV KİRAYMIŞ

Türkiye’nin yanı sıra çevresinden takdir kazanan gazi Erduran’ın, herhangi bir işte çalışmadığı, vazife malullüğü kapsamındaki emekli maaşıyla geçindiği, ailesiyle oturduğu evin ise kirada olmasına rağmen milyonluk tazminattan feragat ettiği ortaya çıktı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun makamında ağırlayıp, tebrik ettiği gazi Erduran, kendisini arayanların çoğunluğunu eski asker arkadaşları ve komutanları olduğunu belirtti. 2 kızı üniversiteden yeni mezun olan gazi Erduran, asker olmayı düşünmesi halinde 10 yaşındaki oğlu Muhammet Yusuf’un da yanında olacağını söyledi.

Trabzon'da milyonluk tazminatı reddeden Gazi ile ilgili şaşırtan detay

Trabzon'da milyonluk tazminatı reddeden Gazi ile ilgili şaşırtan detay

Trabzon'da milyonluk tazminatı reddeden Gazi ile ilgili şaşırtan detay

Trabzon'da milyonluk tazminatı reddeden Gazi ile ilgili şaşırtan detayTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Misafir 12 ay önce
Bu böyle bozulmadan nasil böyle yasadi.
Bravo....Iste gercek iman budur..
ünal 12 ay önce
bu gazimize derhal ev verilmeli yazıktır
sıradan vatandaş 12 ay önce
Güzel ahlakından ötürü Sayın Gazimizi tebrik ediyorum
mehmet 12 ay önce
Bir babanın evlatlarına bırakabileceği en güzel miras güzel ahlaktır.
Taka61 12 ay önce
Ne imanlı dış görüntülü insan gördük medyada ama bu arkadaş tam bir ahlak timsalidir seni candan kutluyorum
vatandaş 12 ay önce
hakkın olan tazminatı alsaydın evlatlarının geleceğini kurardın yazık ettın kendını dusunmedın barı cocuklarını dusunseydın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@