Trabzon'da mezunların bando takımıyla 19 Mayıs coşkusu

Trabzon'da mezunların kurduğu bando takımı 19 mayıs coşkusu yaşattı.

Trabzon 19.05.2020, 11:59

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde, aralarında öğretmen, akademisyen, bankacı, mühendis ile mimarların yer aldığı arkadaş grubu, oluşturdukları bando takımıyla, ilçe sokaklarında sahne alıp, düzenledikleri gösteriyle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. İlçe halkı, maske takıp, sosyal mesafeye uyan grubun gösterisine, coşkuyla eşlik etti.

Vakfıkebir, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda farklı etkinliğe ev sahipliği yaptı. İlçedeki okullardan mezun olan ve okul yıllarında bando takımında yer alan, aralarında akademisyen, öğretmen, doktor, bankacı, mühendis ve mimarların yer aldığı arkadaş grubu, kurdukları 'Vakfıkebir Sivil Bando Takımı'yla ilçe sakinlerine bayram için gösteri sundu. Özel hazırlattıkları Türk bayraklı tişörtlerle sokağa çıkan grubun gösterisi, ilgiyle izlendi.

SOSYAL MESAFELİ BANDOYA İLGİ

İlçe halkı da, ellerinde Türk bayrakları ile maske takıp, sosyal mesafeye uyarak yürüyüş yapan grubun gösterisine, coşkuyla eşlik etti. Grubun performansı alkış alırken, özellikle koronavirüs tedbirleri kapsamında günlerini evlerinde geçiren çocukların ilgi odağı oldu. Çocukların yanı sıra gençler ve ilçe sakinleri bu anları, cep telefonu kameralarınca kayda aldı. Hükümet Konağı'nda saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okuyan bando grubu, gösterilerine ilçe sokaklarında devam etti.

İlçe sakinleri, böyle anlamlı etkinlik için emeği geçen herkese teşekkür etti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Alp TÜRK 1 yıl önce
Tebrik ederim mükemmel bir birliktelik ve güzel bir organizasyon olmuş...helal olsun Vakfıkebir
Uğur sirin 1 yıl önce
Bravo çocuklar ellerinize sağlık eski günlere do durdunuz bizi olması gerekende bu 19 mayıs böyle kutlanır ruhuna özüne ait olduğu şekilde onu lfade edecek tarda kutlanır böyle devam edin. Teşekkürler
NURULLAH ALPHAN İNAN 1 yıl önce
DAĞ BAŞINI DUMAN ALMIŞ,GÜNEŞ UFUKTAN ŞİMDİ DOĞAR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@