Trabzon'da Meydan cephe sağlıklaştırması sürüyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Meydan Cephe Sağlıklaştırma Projesi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Trabzon 05.05.2020, 14:31
Trabzon'da Meydan cephe sağlıklaştırması sürüyor

Bir yandan koronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarına ağırlık veren Trabzon Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da proje çalışmalarını  sürdürüyor.

Tamamlandığında Trabzon’un en gözde yeri olan Meydan bölgesini bambaşka bir görünüme kavuşturacak olan Meydan Cephe Sağlıklaştırma Projesi’nde çalışmalar planlandığı gibi devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı içerisinde yapılan çevre düzenlemesi çalışmalarını da bitirmeye çalışıyor.

FATİH PARKI’NDA ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediyesi ayrıca, ‘Aşıklar Parkı’ olarak da bilinen Fatih Parkı’nda bir süredir yürüttüğü çalışmaları da tamamladı. Baştan sona yenilenen Fatih Parkı, modern bir görüntüye kavuştu. 

KÜÇÜK DOKUNUŞLAR RENK KATTI 
Öte yandan küçük dokunuşlara da önem veren Büyükşehir Belediyesi; İsmail Hakkı Berkmen Kütüphanesi, Toklu Mahallesi Futbol Sahası, Hayvan Barınağı çitleri ve Büyükşehir Belediyesi otoparkının yenilenmesi ile Bahçecik Mahallesi’nde bisiklet yolu yapımı çalışmalarını da tamamladı. 

DAHA GÜZEL GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Trabzon’un en gözde yeri olan Meydan bölgesinin dört bir yanında cephe sağlıklaştırma çalışması gerçekleştiriyoruz. 13 tanesi tescilli olmak üzere toplam 43 binanın cephesinin sağlıklaştırılması, tabela kirliliğinin önlenmesi, tabelaların saklanması, cephelerin birbiri ile uyumlu hale getirilmesi çok önemli bir işti. Çalışmalar tamamlandığında şehir merkezimiz daha güzel bir görünüme kavuşacak. 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı içerisinde yapılan çevre düzenlemesi çalışmalarımız da devam ediyor. Yine halkımızın tercih ettiği yerler arasında bulunan Fatih Parkı’nı yenileme çalışmalarımızı da tamamladık. Bunun dışında kentin çeşitli noktalarında da küçük dokunuşlar yapıyoruz. Göreve geldiğimizde sıkıcı şehirler gelişemez demiştim. Biz şehrimizi renkleriyle geliştirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha yaşanılabilir bir Trabzon için yeni projeleri hayata geçirmek adına da çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (7)
Misafir 6 ay önce
Meydan parkındaki ağaçlar kuruyor Hiç mi çözüm düşünen yok? Yazık değil mi o ağaçlara?
İbrahim köseoğlu 6 ay önce
Çok güzel bir proje. Gri renk çok kötü. Hiçbir yerde kıllanılmamalı
Sedat 6 ay önce
Ulusoy binasını hangi akılla gri donuk renge boyadılar bunların aklından şüphe ederim. Bu nasıl düzenleme, insan yandaki binalara uyumlu bir renk seçerdi hiç olmasa. Hem cephe düzenleme değil cephe boyama yapılmış ve rezil etmişler.
Serko61 6 ay önce
Havaalanından şehre gelirken soldaki sıvasız ve boyasız evler sanki bangladeşi andırıyor, şehrin imajı için onların boyanması şart..
Can 6 ay önce
Rengi kılıçtaroğlu beğwnmiş sora ben beğenmedim demiş.
Metin 6 ay önce
Renkleri kim seçiyorsa çok kötü ulusoyun binası askeri lojman gibi olmuş askerler bile o rengi terk etti çok sakir görünüyor
Mahmut 6 ay önce
AKP merkez binası manzarası temiz görüntüye kavuşuyor. Maksat Trabzona temiz çehre olsa öncelik çömlekçi olurdu :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@