banner491

Trabzon'da mayıs ayında kar temizliği!

Trabzon’da yayla sezonunun başlamasıyla karla kaplı olan yollarda açılmaya başlandı. 

Trabzon'da mayıs ayında kar temizliği!
banner492
banner432
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, yayla sezonunun açılması nedeniyle vatandaşların ulaşımını sağlamak için yayla yollarında kar mücadelesi (kürtük temizleme) çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri son bir ay içerisinde birçok yayla yolunda kar ve heyelan temizleme çalışması gerçekleştirdi. Mayıs ayında olunmasına rağmen yayla yollarındaki kar kütlelerinin kalınlığının 5 metreyi aştığı görülürken, sürdürülen çalışmalarla yaylalara ulaşım sağlandı.

Çalışmalarla ilgili değerlendirmeler bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Mevsim itibari ile gerek yayla yollarımızda kar temizliği yapan, şehrimizin mahallelerinde asfalt çalışmasına imza atan çalışma arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak Trabzon’umuzun her noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yol çalışmalarımız kar yağıncaya dek aralıksız olarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

oha bukadar 2 metrelik karmı vardır yüreğim ağızıma geldi akçaabata kar
yağıdı

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

ben çok özür dilerim şuan ağızımdan kaçtı ben 11 yaşındayım

Orhan
Orhan - 3 yıl Önce

Sayın başkan ben bugün cami Boğaz'ı yaylasındaydım yolda makinede görmedik Yaylacılarin elinde kürek yolları açmak icin mücadele veriyorlardı merkezi bir yerin yolu Hale'n kapalı

Zeki
Zeki - 3 yıl Önce

Gidin derecik ilanoz orta mahalle yoluna bakin iki bin yüz yilinda yasiyoruz

banner441

banner472