7m


7m

hyundai

Trabzon'da mayıs ayında kar temizliği

Trabzon Büyükşehir Belediyesi mayıs ayında kar temizliği çalışması gerçekleştirdi

Trabzon 17.05.2020, 12:19 17.05.2020, 12:38

Trabzon Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını ile mücadelesini sürdürürken baharın gelmesiyle birlikte kent ve ilçe merkezlerinde asfalt çalışması yapıyor kırsalda ise karla kapanan yayla yollarının açılması için de yoğun çalışma yürütülüyor. 

ARSİN VE YOMRA’DA 2.400 METRE ASFALT SERİLDİ
Trabzon’un Arsin ilçesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi ile Yomra ilçesi Merkez Caddesi’nde toplam 2 bin 400 metre asfalt serimi yapıldı. Asfalt serme işlemlerinin önümüzdeki hafta da devam edeceği öğrenildi. Öte yandan bahar mevsiminin gelmesine rağmen yayla yollarındaki kar kütlerinin kalınlığının 5 metreyi aştığı görülürken, ivedilikle sürdürülen çalışmalarla yaylalara ulaşım sağlanıyor.

18 YAYLA YOLUNDA ÇALIŞMA YAPILIYOR
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada 18 yayla yolunda karla mücadele çalışması yürütüldüğü belirtilerek, “Koronavirüs salgını ile mücadelede etkin bir çalışma gerçekleştirirken, diğer faaliyetlerimizi de aksatmadan sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Trabzon’umuzun her noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu anda Arsin ilçesi yayla yolları, Kadırga Yaylası Şahmelik Obası, Araklı Taşgeçit Yaylası, Sürmene Kal ve Büyük Yaylası, Maçka Sarıtaş, Taşgeçit, Kürtdere ve Camiboğazı Yaylası, Çaykara Eğrisu, Halkomas ve Koğuktaş Yaylası ile Hayrat Sarmaşık Mahallesi’nde başlattığımız karla mücadele çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

,


Yorumlar (1)
Trabzon 2 yıl önce
Sayın başkan asfalt güzel de alt yapı ne halde. Asfal ziyade alt yapı yapım6reklamı yapın. Hep yık yap

Gelişmelerden Haberdar Olun

@