banner441

Trabzon'da Marketi pahalı bulanlar soluğu orada aldı

Trabzon'da market fiyatlarını pahalı bulan vatandaşlar Kadınlar Hali'ne yöneldi 

Trabzon 02.10.2018, 10:29
Trabzon'da Marketi pahalı bulanlar soluğu orada aldı

Trabzon’da vatandaşlar market fiyatlarını pahalı bulunca Kadınlar Hali'ne yöneldi. 

Trabzon’un Pazarkapı Mahallesi’nde yaklaşık 60 yıldır hizmet veren, köylü kadınların bahçelerinde, tarlalarında yetiştirdikleri sebze ve meyveleri getirip sattıkları “Kadınlar Hali” bugünlerde en yoğun dönemlerini yaşıyor. Markette sebze ve meyve fiyatlarını pahalı bulan vatandaşlar “Kadınlar Hali”ne yönelirken tereyağının memleketi olarak bilinen kentte tereyağı fiyatı 1 yıl içinde yaklaşık yüzde 30 arttı. 

Yaklaşık 25 yıldır Kadınlar Halinde esnaflık yapan Yusuf Çolak, son günlerde markette sebze ve meyve fiyatlarını pahalı bulan vatandaşların Kadınlar Haline yöneldiğini belirterek "Şu an fiyatların yüksek oluşu vatandaşın alım gücünü olumsuz etkiliyor. Biz kredi kartı ile satış yapmadığımızdan dolayı vatandaş genellikle marketleri tercih ediyor. Örneğin biz domatesin kilosunu 7 TL’den verirken marketler 10 TL’ye veriyor. Bizim sattığımız ürünler ile marketlerde satılan ürünler arasında çok fark var. Burada en az yüzde 30 daha ucuz satılıyor. Uzun yıllardır buradayım son günlerdeki kadar yoğunluk görmedim" dedi. 

Tereyağı 1 yıl içinde yüzde 30 zamlandı 

Alpaslan Cinemre de geçtiğimiz yıl 35 TL’den sattıkları tereyağını bugünlerde 40-45 TL’den sattıklarını ifade ederek, "Yaklaşık 3 yıldan beri burada tezgah açıyorum. Bugünlerde pazarımızda yaşanan yoğunluğun sebebi fiyatların marketlere göre düşük olması. Köylü tarladan topladığı ürününü satmak için mecburen buraya getiriyor, dolayısıyla uygun satmak durumunda. Marketçi öyle değil, bahçeden 50 kuruşa aldığı ürünü 3-4 TL’ye kadar satabiliyor. Aynı ürünü biz 1.5 TL’ye satamıyoruz. Son günlerde özellikle marketlerdeki sebze ve meyvenin pahalı olması yüzünden pazarımızda belirgin bir yoğunluk olduğunu söyleyebiliriz. Hakiki tereyağını kilosunu 40-45 TL’ye veriyoruz. Geçen sene 35 TL’lerde satılıyordu" diye konuştu. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (12)
Burçak 1 yıl önce
Pazarda tabii ki daha ucuz. Ama uyanıklık yapıyorlar. Pazarda ucuz diye alıyorsun eve geldiğinde aldığın ürünün nerdeyse yarısını çöpe atıyorsun. Bu defa marketten daha pahalıya geliyor aldığın ürün!
İnsanda Allah korkusu olacak. Ön tarafa güzel ürünleri dizip arka taraftan çürük çarıkları poşete doldurmayacaksın... Ben sırf bunlardan dolayı kilosu daha fazla olmasına rağmen marketten kendim seçerek alıyorum. ve ucuza gelmiş oluyor. çünkü çöpe atmıyorum.
Ertuğrul kost 1 yıl önce
Kireçhane mahallemizde her pazar köylü pazarı kuruluyor vatandaşlarımızı bekliyoruz..üçüz ve kaliteli köy ürünleri
Ali 1 yıl önce
eveeeet şimdi sıra avm lerde onların yerini internet siteleri alacak artık
Kral 1 yıl önce
Sanki orasi cok ucuz pazarin marketten.pahali oldugu tek.il burasidir
arif 1 yıl önce
Geçen Ayasofyada kurulun pazarda köyden gelen kadınlar satış yapıyor.Kadının biri diğerine dediki.Bugün satış az oldu marketten aldığım domateslerin parasını daha vermedim.Güya köyden getirdi tarlasından da satacak.
Selim 1 yıl önce
Soğuksu kreçhanemi
Esra 1 yıl önce
Hal cok ucuzya
Ertuğrul kost 1 yıl önce
Kireçhane mahallemizde her pazar kurulan köy pazarınızda ürünler günlük ve taze kesinlikle hal ürünü yok tamamen bahçeden pazara el ürünleri
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@