7m


7m

hyundai

Trabzon'da Maçka macera parkı açıldı

Maçka Belediyesi tarafından kısa sürede hayata geçirilen proje kapsamında, içerisinde zip coasterın da yer aldığı park, yeni turizm sezonunda aktivite zenginliğiyle ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatacak.

Trabzon 03.06.2021, 12:19 03.06.2021, 12:24
Trabzon'da Maçka macera parkı açıldı

Doğu Karadeniz'de turistlerin en çok ziyaret ettiği yer olan Sümela Manastırı'nın bulunduğu Trabzon'un Maçka ilçesi, macera tutkunlarını da ağırlayacak.

Yaklaşık 4 bin yıllık tarihi geçmişinin izlerini ve kültürünü, doğal güzellikleriyle turizmin hizmetine sunan Maçka, Sümela Manastırı'nın da bulunduğu Altındere Vadisi'nin yanı sıra ilçe sınırlarından geçip Karadeniz'e dökülen Meryemana, Hamsiköy, Mulaga ve Galyan derelerini de bünyesinde barındırıyor.

Kiraz, Labazen, Kulindağı, Mağura, Figanoy, Lişer ve Hocamezarı gibi birçok mesire yeriyle öne çıkan yöre, 2 bin metre rakımdaki dağların eteklerine kadar ulaşan çam ormanları, daha yükseklerde yer alan yaylaları, temiz havası ve yöre halkınca "göze" diye tabir edilen kaynak sularıyla da ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Her mevsim turistlerden ilgi gören ilçe, yaklaşık 46,5 dönümlük alana inşa edilen Macera Parkı ile adrenalin tutkunlarını ağırlayacak. Maçka Belediyesince kısa sürede hayata geçirilen proje kapsamında, içerisinde zip coasterın da yer aldığı park, yeni turizm sezonunda aktivite zenginliğiyle ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatacak.

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, “Macera Parkımız açıldı. Ayaklarınızı yerden kesecek bir Maceraya hazır mısınız? Tüm Macera severleri Maçka’mıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Trabzon'da Maçka macera parkı açıldı

Trabzon'da Maçka macera parkı açıldı

Trabzon'da Maçka macera parkı açıldı

Trabzon'da Maçka macera parkı açıldı


Yorumlar (2)
X 1 yıl önce
Mackanin neresinde bu park
FATİH 1 yıl önce
TÜNELİN HEMEN ÇIKIŞINDDA SAĞDA

Gelişmelerden Haberdar Olun

@