Trabzon'da kumar oynanan fırın hakkında flaş iddia! Başkandan açıklama geldi

Trabzon'da kumar oynanırken baskın yapılan ekmek imalathanesi ile alakalı ilginç bir gerçek ortaya çıktı.

Trabzon 03.05.2021, 22:22

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde bir fırını kumarhaneye çeviren 6 kişiye 18 bin 900 TL para cezası kesildi.

Edinilen bilgiye göre, Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ortahisar ilçesinde faaliyet gösteren bir fırında kumar oynandığı bilgisine ulaştı.

Fırına baskın düzenleyen polis ekipleri tarafından yapılan aramada ekmek yapılmak için hamur açılan bölümde bir masa kurulduğu ve kumar oynandığı fark edildi.

Fırında bulunanların kimliklerini toplayan polis ekipleri tarafından 6 kişiye Korona virüs tedbirlerine uymamak ve sokağa çıkma yasağını ihlal etmekten 18 bin 900 TL para cezası kesildi. Eğlence mekanına dönüştürülen fırın mühürlenerek kapatıldı.

Yaşanan gelişmelerin ardından Trabzon Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Davut İlik'ten açıklama geldi. İlik bahsi geçen fırının yasal bir işletme olmadığını belirtip, fırıncı esnefının lekelenmesine izin vermeyeceklerini söyşedi.

İlik açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Trabzon’da bir fırında okey oynandığı yönündeki haberleri üzülerek okuduk. Bu arkadaş, Bahçecik Mahallesi’nde ara bir sokakta evinin altında gayri yasal şekilde ürettiği ekmekleri pazarlarda satmaktadır. Evinin altındaki boş bir alanı hamurhaneye çevirerek, hijyenden uzak bir şekilde ürettiği ekmek, pide gibi ürünleri akşam saatlerinde pazarlarda, yol kenarlarında ucuz fiyattan satıyor. Bu şahsın ne maliyeye, ne Tarım Müdürlüğü’ne, ne odamıza hiçbir yere kaydı yoktur. Resmiyette fırın olmayan bir yerin haberlerde fırında okey oynanıyor diye çıkması oda başkanı olarak beni de esnafımızı da çok üzmüştür. Sektör olarak zan altında kaldık. Böyle bir durum söz konusu değildir. Mesleğini layıkı ile yapan fırıncı esnafımız asla bu tür kaçak işlere mücadele etmez. Pandemi döneminde biz canla başla gecemizi gündüzümüze katarak vatandaşlarımıza hizmet için çalıştık, gayret gösterdik. Fırıncı esnafı ile hiçbir bağı olmayan birinin esnafımızı lekelemesine de müsaade edemeyiz. Kamuoyunun bilgisine. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Cubukcu 5 ay önce
Kes kes sizden olmayanlara kesin , tabiki güzel birşey yapmamışlar ama sırf kumar oynadılar diye rekor ceza hehe devam 2023
Eşref 5 ay önce
Çubukçu niye zorlandın. Sende orada kumarmı oynardın yoksa. Ey devlet yetkilileri böyle bıcırık çezalarla kumar gibi dehşetli suçları önleyemezsiniz. Çok çok ağır cezalar gerekli. Korkmayın cezaları artırın. Bu millet sizi yine seçeçek. Bu kaderi bir durumdur. Küfür inişde iman artışda.
Deli Yürek 5 ay önce
Ondan bundan fark etmez kimden olursa olsun orda NİMET var.. İnsanlar oradan çıkan ekmeği yiyor.. Polis gelmemiş olsa bile Rabbim hep oradaydı.. Hiç mi Allah korkusu yok lan sizde.. Allah sizi denemek için elinize ekmek parası kazanın diye bir imkan vermiş ve sizde bu imkanı bu şekilde kullanıyorsunuz öyle mi?!
Ybnhkkdeli 5 ay önce
Kumar başka kafa dağıtmak için oynamak başka şeyler değil mi ?????
Ahmet. 5 ay önce
Fırına en ağır ceza verilmeli sonuçta oradan çıkan ürün vatandaş alıp yiyor sonuçta sağlık, hijyen önemli kayif amaçlı yada değil önemi yok yan tarafta ekmek hamuru sen kumar taşlarına tut gel hamur kes vs vs. en ağır ceza verilmeli fırın bile kapatılmalı hijyen 0 çünkü. Vatandaşın sağlığı ile oyun olmaz. Keşke hangi fırın olduğu açıklanabilseydi daha iyi olur du.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@