Trabzon'da köy ve mahalle çıkışlarına sıkı denetim!

Hafta sonu uygulanan kısıtlamalar kapsamında Trabzon'da köy ve mahalle çıkışlarında denetimler yapılıyor.

Trabzon 03.04.2021, 12:49 03.04.2021, 13:07
Trabzon'da köy ve mahalle çıkışlarına sıkı denetim!

Koronavirüs risk haritasında kırmızı renkle işaretlenen 'çok yüksek riskli' iller arasında bulunan Trabzon’da cumartesi günü köy ve mahallelere çıkışlar denetleniyor.

Trabzon’da hafta sonu kısıtlamasında köy ve mahallelere çıkılmasını engellemek amacıyla kent merkezi ve ilçe giriş çıkışlarında polis ve jandarma ekipleri tarafından kontrol noktaları oluşturuldu.

Durdurulan araçlarda sürücülerin seyahat izin belgesi ve kısıtlamadan muaf olduklarını gösteren belgeler ile görev yerleri sorgulandı.

Kent genelinde sürdürülen denetimlerde ekipler köy ve mahallelerde toplu halde bulunmaları önlemek için de takiplerini sürdürdü.

Karadeniz sahil yolu liman mevkiinde kurulan kontrol noktasında trafikte yaşanan kalabalık dikkat çekti.

Trabzon'da köy ve mahalle çıkışlarına sıkı denetim!

‘DENETİMLER ÇOK SIKI’

Denetim noktasında durdurulan sürücü Onur Calap, “Tedbirler sıklaştırıldı. Trabzon genelinde denetimler çok sıkı. Bu denetimleri doğru buluyorum. Ama Karadeniz sahil yolunda yapılan denetimler gibi iç yollarda da denetimler yapılmalı. Küçük bir şehir olduğumuz için aslında vaka sayıları yüksek çıkıyor diye düşünüyorum” diye konuştu.

Ordu’dan Trabzon’a sınav için geldiğini belirten Özgür Sönmez ise, “Sabah gelirken çevirmeye yakalanmadım ama Trabzon’a birçok noktada çevirme ile karşılaştım. Denetimler gerçekten çok sıkı. Hafta sonu sokağa çıkma yasakları geri geldi. Zaten bir içeri bir dışarı derken koronavirüsten bir şey anlayamadık. Sonumuz hayır olur inşallah” dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Akıl ver 6 ay önce
Adamları bırakın da köyüne yaylasında gitsin. Nedir bu Allah aşkına şehire hapsetmeye çalışma çabası
Caner 6 ay önce
Ben evde kalacaksın ve köyüme gidemeyeceksem neden asi oldum, çok saçma geliyor bana
Sinan 6 ay önce
Insanların köyü varsa bırakın çıksınlar köylerine köylerde mesafe kurallarına uyuluyor siz şehirde k sahilde gezen yürüyüş yapanları bi denetleyin bakalım bakkala diye çıkıp trabzonu turlayanlari denetleyin bırakın köyüne gidecek olanlari
Hayat 6 ay önce
Geçen seneki gibi hafta sonu tam kapanma gerek ... sokak araları insan kalabalığından geçilmiyor ... ayrıca köylerde de maske mesafe yok . Ev oturmalarına gidilip geliniyor , şehirdeki virüs köye, köydeki virüs şehire taşınıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@