banner526

banner535

Trabzon'da koronavirüs tespit edilen 7 kişi üstü açık camide namaz kılmış

Trabzon'da İlk kez Covid-19 vakasının yaşandığı ilçede vatandaşlar tedirginlik sürüyor.

Trabzon 09.07.2020, 11:34
Trabzon'da koronavirüs tespit edilen 7 kişi üstü açık camide namaz kılmış

Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde Mart ayından bu yana pandemi sürecinde ilk kez korona virüs (Covid-19) vakasının tespit edilmesi nedeniyle tedirginlik sürüyor.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirlere uyarak Temmuz ayına kadar hiçbir pozitif vakanın rastlanılmadığı Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde ilk vaka görüldü. İstanbul’dan geldiği öğrenilen 7 kişinin korona virüs testi pozitif çıkarken, hastanede tedavi altına alınan vatandaşların ilçedeki çok sayıda kişiyle temas sağladıkları ve Kadırga Yaylası Açık Camii’nde namaz kıldıkları öğrenildi. Kış aylarında 12 bin nüfusu olan ve yaz aylarında memleketlerine gelen vatandaşlarla nüfus sayısı iki katına çıkan ilçede vatandaşlar tedirginlik yaşarken, pozitif vakaların tespit edildiği Çamlıca Mahallesi de karantinaya alındı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
yakun 4 hafta önce
Adamlar cuma namazı kılmak için ölümü göze alıyor, devlet ise hiç bir önlem almıyor. Her türlü pisliği yaparlar, devleti çalarlar, devlet mallarını terör örgütlerine ve yandaşlara peşkeş çekerler, kul hakkı yerler ama hastalık nedeniyle cuma namazlarını terk edemezler. Diyeceksiniz ki yukarıda sayılan yolsuzluk ve hırsızlıkları bu insanlar mı yaptı? Evet bunlar yaptı. Bunları yapanlar ile bunları yapanlara destek verenlerin hiç bir farkı yok.
Albatros 4 hafta önce
herkes bulunduğu yerde dursun bu süreçte gitme kardeşim memleketine nedir zorun
Gezgin 4 hafta önce
Bilim kurulu hikâye saglık bakanı kendi personeline kıyak çekme peşinde olan vatandaşa oluyor
Cengiz 4 hafta önce
Nedir bu trabzonun cektigi ? Biz bu kadarmi yalniniz ? Adamlar istanbuldan koronali geliyor denetim yok bir sey yok! Bilim kurulu nerde bos bos konusurler ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@