7m


7m

hyundai

Trabzon'da koronavirüs cenazede yayıldı! Mahalle karantinaya alındı

Trabzon’da bir cenazede kişilerin birbirleriyle teması sonucu 33 vaka tespit edildi.

Trabzon 07.06.2021, 13:05 07.06.2021, 15:08
Trabzon'da koronavirüs cenazede yayıldı! Mahalle karantinaya alındı

Trabzon’un Araklı ilçesinde, toplu kılınan cenaze namazı ve kent dışından gelenlerin taziye ziyaretinin ardından vaka ile temaslı sayılarının arttığı tespit edilen Taştepe Mahallesi, karantinaya alındı.

Araklı’da 1500 nüfuslu Taştepe Mahallesi’nde geçen hafta vefat eden ve cenazesi kent dışından getirilen kişi, düzenlenen törenle toprağa verildi. Toplu cenaze namazı ve taziye ziyareti sonrası mahallede çok sayıda kişi, yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle çeşitli hastanelere başvurdu. Mahallede çok sayıda kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Vaka ve temaslıların sayısı açıklanmazken, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca mahalle, ikinci bir karara kadar karantina altına alındı. Jandarma, mahalle girişinde güvenlik önlemi alarak giriş ve çıkışlara izin vermedi. İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı filyasyon ekipleri mahallede çalışma başlatırken, mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı öğrenildi.

‘CENAZEYE KATILANLARDA POZİTİF VAKALAR ÇIKTI’

Mahallede karantinada olan Yusuf Cerrah, “Trabzonluyum. Kayseri’de ikamet ediyorum. Bir haftalığına memleketime geldim. Dün çıktım köye. Bugün karantinaya alındı köy. Çıkış kesinlikle yasak. İşe de gitmem gerekiyor ne yapacağım bilmiyorum. Köyde cenazeye katılanlarda pozitif vakalar çıktı. Temaslılar da karantinaya alındı” diye konuştu.


‘DAHA DA DİKKATLİ OLUNMASI GEREKİYOR’

Yöre sakini Sabri Çebi de, “Ablam bu mahallede oturuyor. Karantinaya alındı burası. Geçtiğimiz günlerde Ankara’dan cenaze gelmişti. Cenaze sonrası birçok kişide koronavirüs olduğu tespit edilmiş. Ablamın gıda ihtiyaçları vardı. Onları getirdim ona. Daha da dikkatli olunması gerekiyor” dedi.

Öte yandan, Araklı ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında 4 noktada da karantina uygulaması sürüyor.


 


 


Yorumlar (8)
Garip38 1 yıl önce
Yok yok bizim milletimiz akıllanmaz, devlet uğraşıyorda vatandaşta kuş kadar beyin olunca nafile
Hakan 1 yıl önce
Ooo aktrol garip simdi vatandasin mi kotu oldu. Reisin gezerken iyiydi
CCC 1 yıl önce
Bağlayın bunları
Davut 1 yıl önce
İşte trabzon insanının özeti ne bir eksik ne fazla
uğur 1 yıl önce
güleriz ağlanacak halimize diye buna derler herhalde bu durum içlerinden bazılarını öbür tarafa götürünce belki akıllanırlar
erol 1 yıl önce
Grip nerelerde yok oldu gitti!!
Ali 1 yıl önce
Cenaze atmosferi çok farklı bende yaşadım çift maske elinde dezenfekte ile dolaşan tiplerden biri de benim ama ben bile kendime hakim olamamıştım.
Zurna 1 yıl önce
Pcr testi hakkında araştırma yapın Allah rızası için bilginin zararı yok iyiliğiniz için diyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@