Trabzon'da kızgın vatandaş yola toprak döktü

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde kızgın vatandaş 7 ayrı köye giden ana yolu kapattı

Trabzon 26.05.2017, 11:29 26.05.2017, 11:38
Trabzon'da kızgın vatandaş yola toprak döktü
 Haber61 haber serv,isi

Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Çukurçayır Mahallesi Sofrakaya mevkiinde bir vatandaş, 7 haneye ulaşımın sağlandığı her iki yolu da ulaşıma kapattı.
 
Haber61.net’in edindiği bilgiye göre; yolun Çukurçayır’a açılan kısmının toprak dökülerek, Gölçayır yoluna bağlanan kısmının da kamyon çekilerek kapatılması dolayısıyla mağdur olan vatandaşlar, polis ve jandarmaya yaptıkları başvurulardan da sonuç alamadı.
 
Büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getiren mahalle sakinleri, “Bu ilk değil. Daha önce de aynı sorunu yaşadık. Evlerimize ulaşımı sağlayan yol kesildi. Vatandaş istimlak parasını alamadığını iddia ediyor. Bizim suçumuz ne? Hastamız olsa ambulans, yangın çıksa itfaiye gelemeyecek. Ayrıca düzenli olarak tedavi görmesi gerekenler, engelli olan vatandaşlar da mağdur oldular. Okul servisi gelip de öğrencileri alamıyor. Yetkililer bu soruna bir an önce çözüm bulsunlar” dedi.
 
Aynı yerde ikamet eden bir başka vatandaş da, “Hangi devirde yaşıyoruz? Yol kesmek de ne oluyor? Üstelik kamyonla kapatılan yol, kamulaştırması yapılmış, parası ödenmiş bir yol. Yetkililer buna nasıl izin veriyor anlamıyorum?” diyerek tepkisini dile getirdi.
 
Öte yandan mahalle sakinleri yolu kapatan şahsın, kendilerinden para talep ettiğini ileri sürdü.

Trabzon'da kızgın vatandaş yola toprak döktü
Trabzon'da kızgın vatandaş yola toprak döktü
 
 
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
kemerkayalı 4 yıl önce
tüm suç eski başkanın eski hayvan barınagına giden yol tam 8 senedir kapalı nerde bu yetkililer
hakkı kılıç 4 yıl önce
Başkan baysal kendi nakliye araçlarının bozduğu yolu 3 senedir sofrakaya mh.de onarmıyor. Belediyeye kaç defa dilekçe yazdık. Sonuç yok gariban yolu o hale getirse para cezasından ocağı batardı adamın. hem para kazanıyorlar hemde pisliklerini temizlemiyorlar. Aynı mh. Eski belediye başkanı birde keçi çiftliği kurdu kokudan camları açamıyoruz yetkililer kulak tıkıyor hayvan pisliği yola dökülüyor…
Sofrakaya sakini 4 yıl önce
Büyükşehir oldukta ne oldu,bir yolu açamıyorlar.Hem Sofrakaya ikamet edenler hemde Gölçayırda ikamet edenler eski hayvan barınağından Çukurçayıra geçemiyorlar.Büyükşehir için utanç verici bir durum.
TuncayReis 4 yıl önce
Vatandaş istimlak bedelini alamamış ne yapsın sizde alıştınız peleş gidip gelmeye vatandaşın yaptığı yanlış ama haklı verin kardeşim adamın parasını sayın yetkililer bu söz size
Sinan Baysal 4 yıl önce
Hakkı Kılıç bey
Yalan söylemekten hiç utanmıyormusun,hadi kuldan çekinmiyorsun bari Allahtan kork,
Baysalın hangi kamyonu sofrakayaya malzeme taşımışta yolu bozmuş
Ispat et eğer şerefin varsa yalancı adam
Baysalın keçi çiftliği yok
İnek çiftliğine hissesi var ama başkan olan baysalın değil kardeşinin hissesi var
Kaldıkı senin kullanabileceğin yola 300 metre mesafede
Be burun var sendeki o mesafeden kokuyu alıyorsun
At yalanı nasıl olsa insanlar inanır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@