banner526

banner533

banner513

Trabzon'da kitap okuma yarışması başlıyor

Trabzon'da 2. Kitap okuma yarışması başlıyor.

Trabzon 10.11.2017, 16:27
Trabzon'da kitap okuma yarışması başlıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde geçtiğimiz yıl düzenlenen ve 7598 öğrencinin katıldığı “Merkezi Kitap Okuma Yarışması”nın ikincisi 12 Kasım 2017 Pazar günü yapılacak.


Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, yaz tatilini kitap okuyarak değerlendirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen “Kitap Okuma Yarışması” için 25 Ekim 2017 tarihine kadar başvuruda bulunan öğrenciler, pazar günü saat 10:00'da sınava girecek.
 
Gerçekleştirilecek olan yarışmaya Ortahisar’dan 4.884 diğer ilçelerden 7.042 öğrenci olmak üzere toplam 11.926 öğrenci katılacak.
 
Merkezi sistem sınav kriterlerine göre yapılacak ve öğrencilere sınıf seviyesinde belirlenen kitapların tamamından sorular sorulacak yarışmada, listede yer alan okunacak kitaplardaki bilgiye bağlı kalınarak, okuma, kavrama ve anlaşılma düzeylerini ölçmeye yönelik nitelikli sorular sorulacak.

Trabzon'da kitap okuma yarışması başlıyor
 
ÖĞRENCİLER ÖDÜLE DOYACAKLAR
 
2016 yılında ilki gerçekleştirilen sınavda ödül olarak 1. olan 8 öğrencinin velileri ile birlikte Balkan seyahatine gittikleri, 2. ve 3. olan toplam 16 öğrenciye yıl sonunda yapılan ödül töreninde bilgisayar ve tabletler dağıtıldığı, mansiyon ödülüne layık görülen öğrenciler ise ekim ayı içerisinde Çanakkale’ye gönderilerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Çanakkale’de kutlama fırsatı buldukları belirtildi.  
 
Bu yıl 2.si düzenlenen yarışmada yine her sınıf seviyesinde birinci olan 8 öğrenciye Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yurt dışı seyahati, ikinci olan 8 öğrenciye bilgisayar, üçüncü olan 8 öğrenciye tablet verileceği öğrenildi. Mansiyon ödülüne layık görülen ilkokul öğrencilerine bisiklet ortaokul ve lise öğrencilerinin de Çanakkale gezisi ile ödüllendirileceği, ayrıca yarışmaya katılım oranı en yüksek 3 okula bilgisayar hediye edileceği açıklandı.
 
Sınava girecek öğrenci ve sınavlarda görev alacak gözetmen öğretmenler trabzonarge.meb.gov.tr adresinden giriş belgelerini alabiliyor.  

Trabzon'da kitap okuma yarışması başlıyor
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@