7m


7m

hyundai

Trabzon'da kaza yapan uçağın akıbeti belli oldu!

Trabzon'da ocak ayında kaza yapan ve büyükşehir belediyesinin proje uygulamak için istediği uçak İngiliz ve Kanadalı iki şirkete satıldı.

Trabzon 19.07.2018, 13:22
Trabzon'da kaza yapan uçağın akıbeti belli oldu!

Ocak ayında Trabzon Havalimanı’nda pistten çıkan Pegasus Hava Yolları’na ait uçağın akıbeti belli oldu.

Edinilen bilgiye göre Büyükşehir ve Arsin Belediye Başkanlarının talip olduğu uçağın parçaları, sigorta firması tarafından İngiliz ve Kanadalı iki şirkete satıldı. Sigorta firması ile iki yabancı şirketin alım-satım için ilk görüşmeyi yaptığı bilgisine ulaşıldı. Pegasus’un Ankara-Trabzon seferini yapan PC8622 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, Trabzon’a inişinin ardından pistten çıkarak denize doğru kaymaya başlamış ve burada kaygan toprağa saplanan uçak, denizin 25 metre gerisinde durabilmişti. Kaza yapmasının ardından hurdaya çıkan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağına Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen talip olmuştu. Ancak uçak, edinilen bilgilere göre yabancı iki şirket tarafından parçaları kullanılmak üzere satın alındı. İngiliz ve Kanada menşeili iki şirket, sigorta firmasıyla anlaşarak uçağın Trabzon Havalimanı’ndan tahliyesi için ilk görüşmeleri de yaptı. Kısa bir süre içerisinde uçağın bekletildiği Trabzon Havalimanı apronundan tahliyesinin başlayacağı öğrenildi.

Günebakış


Yorumlar (8)
KOBRABADO 4 yıl önce
daha bekletmeyin uçağı denize atın
murat başkan 4 yıl önce
firma baktıki bu belediye bu uçağı hizmete koyamaz. en doğrusu satalım dediler )) başkana bir kapak daha
Selim 4 yıl önce
Adamlar salak mı versinler uçağı sonuçta İngiliz firması istemiş satın almış Orhan Fevzi gümrükçüoğluna niye versin ki sonuçta Nasrettin hoca misali parayı veren düdüğü çalar
serdar 4 yıl önce
başkan kütüphane yapacaktı ama... Yok kardeşim kabiliyet beceri, iş bitiricilik yok.
Isminivermekistemeyenizleyici 4 yıl önce
Ucagin bir kutuphaneye donusturulecegi soylentileri vardi.Hatta Belediye Baskanida bu amacla talip olmustu ucaga.Trabzon'a kazanilmasi cok daha iyi olabilirdi.
Dede 4 yıl önce
Uçaktan otopark ücreti alınmalı kaç aydır trabzon havalimanında duruyor
Dobi 4 yıl önce
Gümrükçüoğlu onahemen Trapa park
Huzunlu_panda 4 yıl önce
Kutuphane olsaydi guzel olurdu..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@