banner556

>

Trabzon'da kargo dağıtımlarındaki aksaklıklar arttı

Trabzon'da kargo hizmeti veren personellerin de Covid olması ile Trabzon'da kargo dağıtımda aksaklıklarda artış yaşanıyor

Trabzon 26.11.2020, 10:06
Trabzon'da kargo dağıtımlarındaki aksaklıklar arttı

Özellikle pandemi sürecinde internetten alışverişte belirgin bir artış yaşanırken, bu artış kargo dağıtımında yoğunluğa neden oluyor. Trabzon’da PTT ve özel sektör bünyesinde hizmet veren kargo şirketlerinde pandemi dolayısıyla kargoların dağıtımda yoğunluk yaşanırken, kargo çalışanlarının bir kısmı Covid'e yakalanınca normal dönemde de kargo hizmetinde bolca yaşanan aksamalar daha da arttı.

Biriken kargoların sahiplerine bir an önce ulaştırılması için kamu ve özel sektör kargo çalışanları seferber olurken, bu konuda vatandaşlardan anlayışlı olunmaları isteniyor. Özellikle son dönemde kargo şirketlerinde yüzde 100'e yakın kargo artışı gözleniyor.

Yaşanan pandemi dolayısıyla PTT ve özel sektör kargo şirketlerinde hastalığa yakalanma nedeniyle personel kaybı yaşanırken, bunların büyük bir kısmını ise kargo dağıtımı çalışanlar olduğu öğrenildi. Vatandaşlar ise günler öncesinde internetten sipariş verdikleri ürünleri belirlenen tarihte kendilerine ulaşmadığından yakınıyor.

Yorumlar (2)
Murat 2 ay önce
İnsanları iki kuruşa mahkum eden şirketler ilk önce onların da insan olduğunu görmeli kabul etmeli ve içler acısı hallerini insanlara yakışır hala getirmeli ve hak ettikleri ücreti almalılar
AZİZ 2 ay önce
16.11.2020 tarihinde kargoya verilen ürünlerim 26.11.2020 oldu halen elime ulaşmadı. PTT KARGO

Gelişmelerden Haberdar Olun

@