banner556

Trabzon'da karantinayı duyan mahalleden kaçtı

Trabzon'da karantina kararını önceden duyan mahalleli kaçtı.

Trabzon 05.12.2020, 12:59 05.12.2020, 17:06

Trabzon'un Akçaabat ilçesi Adacık Mahallesi, artan koronavirüs vakaları nedeniyle dün saat 21.00’den itibaren karantinaya alındı. Ancak 3 saat önce duyurulan kararı öğrenenler, apar topar mahalleden kaçtı. Jandarma ekipleri mahallenin tüm giriş ve çıkış noktalarını kapatarak önlem aldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs vaka sayısında ciddi artış olan iller arasında açıkladığı Trabzon’da tedbirler artırıldı. Kentte vaka sayılarında yüzde 50 artış yaşanırken, bazı yerleşim alanları karantinaya alınmaya başlandı.

Trabzon'da karantinayı duyan mahalleden kaçtı

Akçaabat ilçesinde vaka ve temaslı sayısı artışı yaşanan 620 haneli, 1275 nüfuslu Adacık Mahallesi de İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca ikinci bir emre kadar dün akşam saat 21.00'den itibaren geçerli olmak üzere karantinaya alındı.

Ancak yaklaşık 3 saat önce duyurulan kararı öğrenen mahallelilerden bazıları, erkenden apar topar kaçtı. Karantinada kalmak istemeyenlerin, kentlerdeki evlerine indikleri ya da yakınlarının yanlarına yerleştikleri öğrenildi. Jandarma ekipleri tüm giriş ve çıkış noktalarını kapatarak önlem aldı.

Trabzon'da karantinayı duyan mahalleden kaçtı

Mahalleye kimsenin giriş ve çıkışına izin verilmezken, jandarma ekipleri de 24 saat süreyle nöbet tutmaya başladı.

Adacık Mahallesi Muhtarı Selahattin Gedikli karantina kararından birkaç saat önce haberdar olduklarını belirterek, "Karantina kararından çok önceden kimsenin haberi yoktu. Karar duyulunca işi gücü olanlar mahalleyi terk etti. Böyle bir karmaşa yaşandı. Jandarma ekiplerimiz hemen giriş çıkışları kapattı" dedi.

Trabzon'da karantinayı duyan mahalleden kaçtı

Trabzon'da karantinayı duyan mahalleden kaçtı

Trabzon'da karantinayı duyan mahalleden kaçtı

Yorumlar (7)
davut 2 ay önce
Bu Trabzon'da geçrekten soruyorum vali, emniyet, devlet ne iş yapar? 3 saat önce karantinayı duyurmak gerçekten karadeniz fıkrası gibi olmuş
Türkoğlu 2 ay önce
Ha bunlari kim evine alırsa ihbar etmezse Allah belasını versin. Mümkünse bunlar trabzon dışına hatta sarptan öteye kaçsınlar.
cevo9 2 ay önce
Belan başında patlasın. Trabzon merkezde millet daha cuma gününe sokaklarda kıç kıça.Git bak uzunsokak, kemeraltı, maraş, meydan vs. Merkezde her mahalle,her apartmanın yarısı korona. Merkezde oturuyorum ve Adacıklıyım. kıçın yiyorsa gel sarptan öteye gönder. Bilip bilmediğin yalan habere atlama. Arıza mısın nesin?
Enss 2 ay önce
Biz bu koronadan kurtulamayız , kendi giderse gider başka türlü olmayacak
Gurebili 2 ay önce
Yalan mahalleye gidenler dönemediler .Asıl temaslılar ve hastalığını gizleyenler hastalığı yayıyolar . Konuyu bilmeden yorum yapıp hakka girmeyin lütfen
12344 2 ay önce
Kaçanlara ceza yazacaksınız ya önceden haber verenlere 2 misli yazmak lazım
Ayla 2 ay önce
Hep unutuyoruz ama Allah jandarmamıza zeval vermesin, her derdimize koştukları yetmezmiş gibi bu zor günlerde sağlıkçılar kadar önemli onların yaptıkları da, onlarda çok risk altındalar şu virüslü ortamda, Allahtan Adacıkta hemen önlem almışlar da çıkan giden olmamış, birazcık destek birbirimize, lütfen uyalım şu maske mesafe konusuna.. çıkmayalım evlerimizden bu musibet başımızdan gidene kadar..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@