Trabzon'da Kanuni Bulvarı sıkıntısında yeni gelişme...

Başkan Gümrükçüoğlu, mağduriyet yaşayan vatandaşların durumu için konuştu.

Trabzon 25.04.2018, 14:20
Trabzon'da Kanuni Bulvarı sıkıntısında yeni gelişme...

Haber61 / Haber Servisi

Trabzon'da Kanuni Bulvarı yapımı sırasında bazı vatandaşların mağdur olduğu konuda Tabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu açıklama yaptı. Vatandaşların mağdur edilmeyeceğini belirten Gümrükçüoğlu "Çözüm bir şekilde bulunacak" dedi. 


Başkan Gümrükçüoğlu şunları söyledi: ""Kanuni Bulvarında 4 mahallemizi ilgilendiren bir 18 uygulaması yapıldı. Bir toplantı yaptık. Bu toplantıda birçok projeler konuşuldu. Kanuni Bulvarı da havaalanına ek pistte konuşuldu. Kanuni Bulvarı ile söylenen bir kuruş daha kamulaştırma imkanı yok. 18 uygulaması yapın. Bu yerde yapmanız şarttır dedi. Karayolları Genel Müdürlüğü bize protokolünü gönderdi ve imzaladık. Aslında mühendislik masraflarını da karayolları ödemeyi taahhüt etti. İl Tarım Kurulunda 18 uygulaması kararlaştırıldı. Bu kurula üye bir sürü kişi var. TEMA vakfının bile temsilcisi var. Israrlarımıza rağmen 384 hektar alan verildi. Bu alan çok küçük dedik. 384 Hektar üzerinde çalışmak zorunda kaldık. Sıkıntı şöyle oldu. Arazisi başka köye düşen oldu.  İnsanlar yakındılar. Bizim 18 uygulama talebimizi Tarım kurulundan gönderdiğimiz de uygulayacak olan iki bakanlık var. İçişleri ve Tarım Bakanlığı. Muhtemelen 1218 hektarın tamamı buna katılmasa da toplamda 800-900 hektar tanımlı olsa da o alan içinde aynı maksadı hasıl edebiliriz. Bununla ilgili çalışmayı yaptık. Sıkıntı bu şekilde çözülebilir. Bakanlardan yardımcım randevularını istedi. Onlara izah edecek ve çözüm bu şekilde bulunacak. Vatandaşın mağduriyeti olmayacak."
Yorumlar (9)
Kamil 3 yıl önce
Sen mi mağdur etmeyeceksin OFG. Üç kuruşa milletin evini barkını elinden alıp sonra tekrar mahkemeye verdin, bunlar çok para aldı geri versinler diye. Bir de devleti temsil ediyorsun. Milleti evinden çıkarıp yaptırdığınız toki dairelerini evlerine biçtiğin bedelin 5 katı fazlası fiyatlarla pazarlıyorsunuz belediyede. Bu yaptıklarının hesabını ahirette nasıl vereceksin.
raskalnikov 3 yıl önce
Bu işi seçime kadar çözün kimseye başkasının arazisinden yer göstermeyin yol için kamulaştırma parası yok diyorsunuz ama yomraya golf sahası için para var kimi kandırıyorsunuz.
Samet 3 yıl önce
O musAllah taşına uzandığı da, eğer ben sağ İsem sana hak ve hukukumu haykirarak helal etmeyeceğim.
Yunis Ayna 3 yıl önce
Kanuni eğt.arşat. Hastanesi Trabzon merkeze çok uzak. 112, ağır hastaları, eğitim araştırmada yapması gereken hastaları fatih devlete getiriyor. Bu da fatihte doktorları zora sokuyor. O hastaneyi oraya yaptıranların da, yolunu bir türlü yaptırmayanlardan da mahşer günü davacıyım.
Seher meral 3 yıl önce
1 nolu bostancı mahallesinde dededen miras arsalarımız , 2oo2 yılından beri kısıtlı halde duruyor. Üzerlerinde hiç bir tasarrufumuz yok. Şimdi başka bir yerden hakkımız verilecekmiş. Benim geçmişimin , hatıralarımın , çocukluğumun bedelini nasıl telafi edecekler, kaldıki yandaş mütahitler bu 18 uygulaması entrikası ile elimizden almak için olağanüstü çaba sarfediyorlar. Asla güvenmiyorum. Sonuna kadar mücadele edeceğim. Birde hak arama, çıkartılan bir kanunla beş yıl süreyle elimizden alındı. Yazıklar olsun.
Adnan 3 yıl önce
Ofg sen kimi kandırıyosun, milletten yeşil alan adı altında gasp ettiğin araziyi akrabalarına peşkeş Çektin. Bir an önce çek git
Numan mazlum 3 yıl önce
Gümrükçü oğlu seçimlerde karşılığını alırsın.
Şaşırmıyoruz 3 yıl önce
O belediyede başkana kadar vatandaşa hizmet işini bilen kaç kişi var ki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@