banner518

Trabzon'da Kanuni Bulvarı mağdurları Bakan Soylu'yla görüştü

Kanuni Bulvarı için yapılan kamulaştırmalardan mağdur olan 5 mahallenin sakinleri, topladıkları imzaları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sunarak yardım istedi.

Trabzon 12.12.2017, 19:15 12.12.2017, 19:43
Trabzon'da Kanuni Bulvarı mağdurları Bakan Soylu'yla görüştü

Haber61 / Haber Merkezi / Özel haber

Trabzon'da istimlak nedeniyle yapımı tartışmalı şekilde süren Kanuni Bulvarı'nın geçtiği 5 mahallenin sakinleri, mağdur oldukları iddiasıyla aylardır çalmadık kapı bırakmadı.Kamulaştırmalarda haksızlığa uğradıklarını söyleyen ve mağdurlardan topladıkları bine yakın imzayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ulaştıran vatandaşlar, önceki gün AK Parti Ortahisar 2. Olağan kongresinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Kongre başlamadan hemen önce Bakan Soylu ile kısa bir süre görüne vatandaşlar, İmar Kanunu'nun 18. maddesinin C bendi uyarınca arazilerinin kamulaştırıldığını ancak istimlak bedellerinde haksızlık olduğunu ifade ederek, Bakan Soylu'dan yardım istedi. Vatandaşları dinleyen Bakan Soylu ise, gelecek hafta muhtarlar toplantısı için Trabzon'a geldiğinde konuyla ilgileneceği sözünü vererek şikayetçi vatandaşları AK Parti İl Başkanı Haydar Revi'ye yönlendirdi.BAKAN SOYLU HAFTAYA GELECEK

Bakan Soylu'nun duyarlılığından memnun olan C-18 mağdurlarından oluşan heyet, dün AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ile bir araya geldi. 3 bine yakın mahalle sakininin yıllardır mücadele ettiğini ancak seslerini duyuramadıklarını söyleyen vatandaşlar, Başkan Haydar Revi'den Bakan Soylu ile görüşebilmek için randevu ayarlanmasını istedi. Haydar Revi, C 18 mağdurlarına konunun takipçisi olacağını iletti. 

 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (9)
Tuna kurt 2 yıl önce
"Kamulaştırma mağduru" derseniz insanlar rakamda anlasilamadigini felan sanabilirler.18/c demek karşılıksız toprağını kamulaştırmak demektir.....
Bir bilen Soylu 2 yıl önce
Soylunun aklı sadece CHP nasıl saldırırıma keser
raskalnikov 2 yıl önce
İnsanlara devlet arazimizi bedavaya alıyor diyoruz olur mu öyle şey diyorlar bu ülkede oluyor işte
Demir Demirkan 2 yıl önce
Madem haksızlık var gidin mahkemeye nedir düştünüz millet vekili bakan kapılarina
18 2 yıl önce
Demir demirkıran norveçten bildirdi
Davut kazancı 2 yıl önce
Kelin ilacı olsa başına sürermiş
Muhtar Ali 2 yıl önce
Madem bü Ülkede yaşıyoruz burada ekmek yiyoruz o zaman fedakarlık ta boynumuzun borcudur. Devlet bizim herşeyimizdir feda olsun.
cin ali 2 yıl önce
Çok akıllısın
mehmet 2 yıl önce
Bunun seçimi de var trabzonu garanti görüyorlar ama ak parti büyükşehiri kaybedecek.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@