Trabzon'da kadınlar için örnek proje

Trabzon'da faaliyet gösteren Kadınla Başlar Derneği, projelerine bir yenisini daha ekledi.

Trabzon 19.07.2020, 16:25

Haber61 Haber Servisi

Trabzon'da, Hülya Ulusoy başkanlığındaki Kadınla Başlar Derneği, Çukurçayır Pazarı adı altında kurulan pazarda kadınların kendi ürettikleri ürünleri satma olanağı sağlandı.

Kadınlar pazarda kendi ürünlerini sergileme fırsatını buldu.

Pazara gelenlerden biri olanOrtahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'in eşi Arzu Genç " Dernek başkanımız Hülya hanımı ve dernek üyelerini tebrik ediyorum. Kadınlara yönelik güzel projelere imza atıyorlar. Bu çok güzel bir organizasyon. Diğer mahallelerde de yayılmasını umuyorum. Üreten kadınlarımızı tebrik ediyorum. Karadeniz kadınları çok çalışkan. Hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Kadınla Başlar Derneği Başkanı Hülya Ulusoy ise "İnşallah başarılı olacağız. Kadınlara destek için yaptık. İlk gün olmasına rağmen iyi gidiyoruz. Bütün idealim kadınlara yardımcı olabilmek. Arzu hanım da bize her zaman destek oluyor." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (2)
serkan 1 yıl önce
kadınlara destek vere vere erkeklerin çalışma hayatı zora sokuldu insanlar evlenemez hale geldi. Bu tarz projelere lafım yok güzel ancak kadın çalışanların her sektörde çalışması işsizliğide beraberinde getiriyor. Topluma Anne ve Baba olarak bakıldığında Babanın görevi eve ekmek getirmek bu görevi yerine getirmekte zorluk çeken bir sürü baba adayı var maalesef.
Trabzonlu Genç 1 yıl önce
Babanın böyle bir görevi yok. Anne ve baba aynı anda çalışıp para kazanıp evlenip çocuk yetiştirebilir. Avrupada gayet güzel yapılıyor. Hayat müşterek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@