banner536

banner526

banner513

Trabzon'da kaç yabancı yaşıyor?

Trabzon'da 10 bin 73 yabancıdan 6 bin 400’ü mülteci, bin 400'ü de KTÜ'de öğrenci.

Trabzon 13.05.2017, 10:34
Trabzon'da kaç yabancı yaşıyor?

Trabzon’da 10 bin 73 yabancı uyruklu şahıs yaşadığı, bunlardan 6 bin 400'nün mülteci konumunda olduğu, bin 400'nün de Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde eğitim gören öğrenci olduğu belirtildi.


Trabzon’da en fazla 4 bin 100 kişi ile Afgan mülteci bulunurken, bu sayıyı 2 bin 300 kişi ile Suriyeliler'in izlediği kaydedildi.

Irak ve İranlılar'ın da Trabzon'da yoğun olarak bulunduğu belirtilirken, KTÜ'de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerde ise ilk sırayı İranlı öğrenciler alıyor. Bu ülkeyi Azerbaycan, Suriye ve Türkmenistanlı öğrenciler takip ediyor. KTÜ'de 88 ülkeden öğrenci öğrenim görürken, yabancı uyruklu öğrenci sayısı ise bin 400'ü buluyor. 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
halk 3 yıl önce
Mültecileri Trabzon şehrine toplayanlarla gurur duyuyoruz aferin onlara iyi iş başarıyorlar herşey süper.
Metin 3 yıl önce
Sokaklarda acligami terketseydik,insanlik yara almadan yasiyorsak onlara yardim edenlerden Allah razi olsun sözünü beklerdim.
Serkan 3 yıl önce
Hiç kimse durup dururken çoluk çocuğunu alıp tanımadığı memleketlerde sefillik çekmeye gitmez,ALLAH kimseyi düşürmesin.
Akçaabatlı 3 yıl önce
Allah onlara yardım elini uzatanlardan onlara bir tebessüm edenlerdende razı olsun. İmtihan dünyası. Onların imtihanı öyle bizimkiside onlara yardım elini uzatmak şevkat göstermek. Bizde onların yerinde olabilirdik Allah kimseyi açlıkla imtihan etmesin Aminnn

Gelişmelerden Haberdar Olun

@