7m


7m

hyundai

Trabzon'da kaç vaka var? İl Sağlık Müdürü Hakan Usta açıkladı

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta Trabzon'daki vaka sayısını açıkladı.

Trabzon 13.05.2020, 10:40 13.05.2020, 11:19
Trabzon'da kaç vaka var? İl Sağlık Müdürü Hakan Usta açıkladı

Trabzon Sağlık Müdürü Hakan Usta, ildeki hastanelerin yoğun bakımlarında 2, servislerde de 35'in altında pozitif hastanın takip edildiğini bildirdi.

Usta, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzon'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını  ile mücadelenin vatandaşlarla başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirtti.

"Yoğun bakımlarda 2, servislerde 35'in altında pozitif hastanın takip edildiği" bilgisini paylaşan Usta, bunun oldukça sevindirici bir tablo olduğunu ancak rehavetle, ihmalle kurallara uymama ile tersine dönebileceğini bildiklerini kaydetti.

Usta, vatandaşlara evde kalmaları, zorunlu hallerde evden çıktıklarında ise maske kullanmaları ve ikili temaslarda mesafe kurallarına uymaya devam etmeleri çağrısında bulundu.

Hastanelerin boşalmasının sevindirici olduğunu vurgulayan Usta, "El birliği ile hastaneleri Kovid vakalarından arındıralım." ifadesini kullandı.

Trabzon'da kaç vaka var? İl Sağlık Müdürü Hakan Usta açıkladı


Yorumlar (8)
Hayat 2 yıl önce
Müdürüm bizim halk iyice gevşedi, burda birşey yok olsa şehirler arası geçişe izin vermezdiler diyorlar. Kahvehaneler kapalı ama iftardan sonra önleri insan dolu oluyor. Ben 2 aydır işime gidemiyorum, keyfi olarak dışarı çıkanlara hakkımı helal etmiyorum. Allah daha yeni vaka göstermesin , hastalarımıza da acil şifalar diliyorum .
Alper 2 yıl önce
Sayın müdürüm bu böyle demekle olmaz madem cikmayin diyorsunuz bugün tarbzonun halini gördünüz mü herkez disardaydi bu hafta sonu daha da beter olacak herkes disarlada olacak bunu gerekli yerlere deseydiniz bu sokağa çıkma yasağı bayramdan sonraya kadar devam etseydi aksi taktirde bu virüs bakın burdan diyorum en az vaka 100 geçecek gorursunuz
Muzaffer Esmer 2 yıl önce
Toplumun bir kısmı maalesef rehavete kapılmaya hazır.
"Bana bir şey olmaz" mantığıyla haraket ediyor.
Bedelini sevdiklerinin de ödeyebileceğini biliyor ama umursamıyor.
Bunları toplum sağlığını tehlikeye atmaktan önce para sonra hapis cezasıyla cezalandırmaları.
Anladıkları dil bu.
Bekçi kardeşlerimiz gece boş caddeleri kollamaktansa gündüz bu vurdumduymaz ,sorumsuz, ölmeyi bayılmak sanan insan bozuntularını kollayabililer.
Coronadan dolayı gece zaten herkes evinde.
Kollanacak bir şey yok.
Bu bir öneridir.
İdarecilerimiz bu ve buna benzer tedbirleri tartışmalı.
Bu sorun halkın kendi insiyatifiyle çözülmez.
sıtkı 2 yıl önce
güzel haber vermeyin millet tozuttu yine
Ayşe 2 yıl önce
Burda yazan arkadaşlara katılıyorum. Kahvenelerin önü insan doluyor akşamdan. Iceri girmek yasak kapida oturmak mi serbest? Lütfen bunun kontrolleri de yapılsın? Tamamen bitmeden bu rahatlık çok fazla bence
sa 2 yıl önce
bu şey değil mi yaa "Trafik konusunda orası alternatifli bir yer. Maç trafiği bizim hastane trafiğimizin olduğu saatlere denk gelmiyor. Sadece acil trafiğimiz var. Tünel kullanılarak o da çözülebilir." diyen sağlık müdürü.
Sima Azra 2 yıl önce
Çoğu yazılanlara katılıyorum. Insanımız gezmeyi sağlığından daha önem vermiş. Birazcık daha sabretseler nolacaktı ki. 30un altında vaka kaldı diye bu ne özgürlük. Ben 2 aydır dışarı çıkmıyorum çoğu kişi evlerinde otururken bi gezenler akıllı. Bu kadar rehavete karşılık o zaman 20 yaş altı evde kalma yasağı da kalksın. Insan hakkına girmek bu benim gözümde kendi canınızı düşünmüyorsanız başkalarını büyüklerinizi düşünün. Yoğun bakımda olanları düşünün hiç mi dinlemiyorsunuz haberlerde iyileşen hastaların verdiği röportajlar hiç mi umrunuzda değil. Gerçekten bu kadar düşüncesiz olmayın. Yazık bize milletimize.
Sima Azra 2 yıl önce
He bir de insanların canı pahasına evine gitmeyen sağlık çalışanlarımızı düşünün. O insanlar için en azından evinizde kalın. Valla Yomra da insanlar o kadar özgür ki polisi arıyorum adam ha tamam kapat ekip yolluyoruz diyor bakıyorum gelen yok. Çocuklar parklarda insanlar marketlerde mesafeye uymuyor. Gerçekten bu kadar rahatlık nerden geliyor? Yasak kalkma mevzusu yine masaya dökülmeli.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@