Trabzon'da kaç koronavirüs vakası var ve kaç kişi öldü?

Trabzon'da bugünü koronavirüs raporu belli oldu

Trabzon 04.04.2020, 15:51 04.04.2020, 16:20
Trabzon'da kaç koronavirüs vakası var ve kaç kişi öldü?

Haber61 Haber Servisi

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs Covid-19 tüm dünyada büyük yıkıma sebep oldu. Türkiye'de de hayatını kaybedenlerin sayısı ve pozitif vakalarda artış göstermeye devam ediyor. 

Bu noktada Trabzon'daki vakaların sayısı da artıyor. Dün Sağlık Bakanlığının 9 olarak açıkladığı Trabzon'daki vefat sayısı bugün 11'e yükseldi.

Kanuni Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs yoğun bakımında tedavi gören KTÜ'lü 55 yaşındaki öğretim görevlisi ile 72 yaşında bir hasta bugün hayatını kaybetti.

POZİTİF VAKA SAYISI DA ARTIYOR

Trabzon'da dün 84 olan pozitif vaka sayısında da yükseliş yaşandı. Trabzon'daki toplam vaka sayısı bugün itibariyle 104 oldu.

Ayrıca dün itibariyle KTÜ'de 1211 test yapıldığı öğrenildi.

4 KİŞİ İYİLEŞTİ

Öte yandan Trabzon'da koronavirüs tedavisi gören hastalardan toplam 4 kişi iyileşerek hastaneden taburcu edildi.

Yorumlar (3)
Kadir 10 ay önce
Hala meydanda gezen arizona kertenkelesi gencler var bi oturun evde kol kola geziyor dengesizler...bu durum trabzon icin daha kotuye gidecek gibi gorunuyor insanlar hala olayib ciddiyetini anlamamis
Gördüğüne inanan 10 ay önce
Evet bence Trabzon Valisi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanları acilen görevden el çektirilip yerlerine çalışkan halkını gözeten sokağın nabzını tutan ve acilen devletin yardım elini uzattırabilen insanlar görevlere verilmeli.
Yoksa Trabzonda işler daha kötüye gidecek.
Hakan 10 ay önce
Çin de 28 ocakta 2 bin kişi 28 şubatta 78 bin kişi hasta oldu 14 martta 64 bin kişi iyileşti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@