Trabzon'da kaç kişi doğalgazdan faydalanıyor?

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, Trabzon’da 80 bin konut ve işyerinde doğalgaz kullanıldığını açıkladı. 

Trabzon'da kaç kişi doğalgazdan faydalanıyor?
Trabzon’da doğalgaz kullanan abone sayısının giderek arttığını belirten Altunbaş, “Konut ve işyerlerinde doğalgaz kullanımı alt yapı ağının artmasıyla birlikte daha yüksek seviyelere çıktı. Ortahisar ilçemizde şuan 80 bin konut ve işyeri doğal gaz kullanıcısı. Trabzon nüfusunun yaklaşık 300 bini doğalgazdan faydalanabiliyor. İlerleyen zamanlarda bu rakam artacaktır. Ortahisar ilçemizin yanı sıra diğer ilçelerimizde de doğalgaz çalışmaları devam ediyor” dedi. 

Altunbaş, Doğalgaz çalışmalarının Ortahisar ilçesinde bulunan Çukurçayır Mahallesi’nde de devam ettiğini belirterek, " Çukurçayır’daki alt yapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Çok kısa bir süre içerisinde yaklaşık 50 bin kişiye daha doğalgaz hizmetini getirmiş olacağız. Doğalgazın gerek temiz olması gerek de ucuz olması sebebiyle vatandaşlarımız tarafından rağbet gördüğü bir gerçek. Bu yatırımlar Trabzon’un geleceğine imza atan yatırımlar. Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, kentimizin milletvekili İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
sungur
sungur - 10 ay Önce

Çukurçayırda nerede çalışma varmış? ben göremiyorum. Trabzonun en kalabalık mahallesiyiz. evler çok katlı ve yeni. ama hala doğalgazımız yok. aynı şekilde yalıncak ve kaşüstü de öyle

kemerkayalı
kemerkayalı - 10 ay Önce

13 aydır borular bahçecik gölçayır yol ayrımda yatıyor nereye boru döşenmiş de bizim haberimzmi yok ayıptır ayıp

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 10 ay Önce

YENİCUMA PAZAR YERİ ÜSTÜNE 20 METRE KALDI.YAVARDIK GAZ VERMEDİLER.NAZA ÇEKİYORLAR.HASAN BEY DİYE ŞEF AGIRDAN ALIYOR.YETKİ BENDE DİYOR.

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441