banner526

banner533

banner513

Trabzon'da İranlı kaçak turizm şebekesi!

Nevruz tatili ile Trabzon'a akın eden İranlı kafileler, kaçak turizm yapan İranlı şebekenin ağına düşüyor ve bölge turizmi baltalanıyor.

Trabzon 22.03.2018, 17:59 22.03.2018, 20:24
Trabzon'da İranlı kaçak turizm şebekesi!

Haber61 / Özel - Karadeniz'in gözde turizm merkezlerinden Trabzon'da kayıt dışı ve kaçak turizm çalışmaları yapan İranlılar tespit edilerek engellendi. 


Turizm sezonunun yaklaşmasıyla Trabzon'da hareketlilik yaşanırken, Nevruz tatilini Türkiye'de değerlendirmek isteyen İranlı turistler, başta Trabzon olmak üzere Karadeniz'in cazibe merkezlerini tercih ediyor. ​Ancak Trabzon'da yaşayan yabancı uyruklu bazı kişiler, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı kanunları ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 1617 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na aykırı olarak turizm faaliyeti yapıyor. 

Trabzon'da İranlı kaçak turizm şebekesi!

HAKSIZ REKABET, BÖLGE TURİMİNE İHANET

Bir turizm acentası çalışanı olduğunu iddia eden İranlı uyruklu bazı kişiler, başta havalimanı olmak üzere turizm ofisi, TÜRSAB bürosu, turizm acenteleri, çeşitli otellerin önünde turistleri kolluyor. Kentin en işlek caddelerinde broşür dağıtıp turistlere tavsiyeler veren kişiler, İranlı turistleri başta Batum'da olmak üzere kendi anlaştıkları oteller, restoranlar gibi mekanlara yönlendiriyor. Böylelikle, var olduğu bile şüpheli olan bu şirket, turistler üzerinden hem para kazanıyor, hem vergi kaçırıyor hem de turizmi baltalıyor. Kanunlara göre turizm faaliyeti yapacak işletmeler veya şahıslar, devletin yetkili kurumlarının belirlediği nizamlara uygun olarak kuruluş izni almak, işletme ve rehberlik belgesi bulundurma zorunluluğu taşıyor.

Bölge ekonomisine zarar veren ve rekabet yasalarına aykırı davranan şahıslar, Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekiplerince tespit edilerek yaptıkları kaçak çalışma durduruldu. 


Trabzon'da İranlı kaçak turizm şebekesi!
Trabzon'da İranlı kaçak turizm şebekesi!
Trabzon'da İranlı kaçak turizm şebekesi!
Trabzon'da İranlı kaçak turizm şebekesi! 
Yorumlar (2)
ayıp, yazık ! 3 yıl önce
Günlerdir tüm uyarı ve şikayetlere rağmen ; hiç bir resmiyeti olmayan , çalışma izni olmayan elemanlarla meydanın ortasında bildikleri gibi yapıyorlar. Belediye, vergi dairesi , sgk sadece resmi şirket ve seyahat acentalarına mı işle yapar ????
sıradan vatandaş 3 yıl önce
Şiddet uygulayalım bak bi daha oluyomu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@