Trabzon'da insanlık ölmemiş dedirten olay! 20 Bin TL'yi sahibine teslim etti

Trabzon'da bir kişi bulduğu 20 Bin TL'yi sahibine teslim etti.

Trabzon 20.10.2020, 10:11 20.10.2020, 10:56
Trabzon'da insanlık ölmemiş dedirten olay! 20 Bin TL'yi sahibine teslim etti

Trabzon Ortahisar ilçesinde yaşayan Aslan Aydemir, Kahramanmaraş Caddesi üzerinde bulduğu 200 liralık banknotlar halindeki 20 bin lirayı Ortahisar Belediyesi aracılığı ile sahibi Mustafa Özden’e teslim etti.

Emekli Astsubay Mustafa Özden, dün sabah saatlerinde Kahramanmaraş Caddesi üzerinde babası İlhan Özden ile birlikte yaklaşık 75 bin lirayı bankaya yatırmak için giderken paranın bir kısmını yatırdıktan sonra baba oğul bankadan ayrıldı. Baba İlhan Özden daha sonra 20 bin lirayı yeleğinin cebine koymak için oğlundan alırken parayı caddede düşürdü. Bu sırada yoldan geçen emekli Aslan Aydemir, parayı bularak Ortahisar Zabıta Müdürlüğü'ne teslim etti. Belediye hoparlörlerinden meydan civarında bir miktar para bulunduğu yönünde anons yapılırken, parasını kaybeden Mustafa Özden belediyeye başvurarak parasını teslim aldı.

Parayı bulan Aslan Aydemir, yaptığı açıklamada ”Parayı bulduğumda paranın miktarına hiç bakmadım. Çevrede paranın sahibini aradım ancak bulamadım. Bulamayınca Ortahisar Zabıta ekiplerine başvurdum. Bir süre sonra şehirde para bulunduğu yönünde anonslar yapıldı. Daha sonra belediye yayın merkezine ‘Paramızı kaybettik’ diye başvuran aile ile bir araya geldik. Parayı sahibine birlikte teslim ettik. Biz helal para kazanan insanlarız, 20 bin lira değil 100 bin lira da olsa aynı şeyi yapardım. Hak etmediğimiz paraya el sürmeyiz” dedi.

Mustafa Özden ise parayı bularak kendisine teslim eden Aydemir’e teşekkür ederek “Parayı babam düşürdü. Karakola başvurdu, belediyeden de yayın yaptıralım diye geldik. Dışarıdaki anonsu duymadık. Personel bizimle heyecanlandı, bizimle mutlu oldu. Memleketimin insanını bu nedenle çok seviyorum. Herkesten Allah razı olsun. İnsanlık ölmemiş" diye konuştu.

Trabzon'da insanlık ölmemiş dedirten olay! 20 Bin TL'yi sahibine teslim etti

Yorumlar (6)
Davut 2 ay önce
Bulan kişinin akpli olmaması güzel olmuş
Ali Papa 2 ay önce
Öncelikle parayı bulup sahibine veren kişiyi kutlarım.Maskesiyle sadece çenesini kapatıp ,yanındaki sahsı ve ortamda bulunanları tehlikeye atan kisiyi ve fotoğraf çekildiği anda aynı yerde görevli kişi varsa onuda,yaptıkları sorumsuz hareketden dolayi kınarım.
Fuat 2 ay önce
Bende 10.000 tl bulup iade ettim gecen sene sahibi arayip tesekkur bile etmedi
borabay 2 ay önce
bu normal bir davranış şekli , bu olay haber oluyorsa, bu memlekette insanlık da adamlık da ahlakda ölmüş demekki.
Faruk 2 ay önce
Allah razı olsun.
Uğur s 2 ay önce
VAllahi helal olsun, karakter çok önemli

Gelişmelerden Haberdar Olun

@