banner560

Trabzon'da İnme geçiren hasta KTÜ’de şifa buldu

KTÜ Farabi Hastanesi Girişimsel Radyoloji Ünitesi’nden Prof. Dr. Hasan DİNÇ ve Ekibi başarılı iki operasyona imza attı.

Trabzon 16.04.2021, 11:23
Trabzon'da İnme geçiren hasta KTÜ’de şifa buldu

KTÜ Farabi Hastanesi, Girişimsel Radyoloji alanında Prof. Dr. Hasan DİNÇ ve Doç. Dr. Şükrü OĞUZ, hem bölge insanımıza hem de çevre ülkelerden gelen hastalara şifa dağıtmaya devam ediyor ve dünya çapında bugüne kadar pek çok uzman da yetiştirdi.

Prof. Dr. Hasan DİNÇ ve Doç. Dr. Şükrü OĞUZ’un önderliğindeki ekip, yakın zamanda iki hastanın daha iyileşmesine vesile oldu. Sağ kolda ve bacakta güç kaybı ve konuşma bozukluğu olup KTÜ Farabi Hastanesi’ne getirilen 37 yaşındaki ilk hastanın, yapılan tetkikleri sonucunda, inme (felç) geçirdiği anlaşıldı. İnme’nin nedeninin, sol beyin damarında yırtılmaya bağlı darlık olduğu anlaşılan hasta, acilen Girişimsel Radyoloji Ünitesi’ne yönlendirildi. Hastanın beyin damarında darlık olan bölüme, kapalı yöntem ile kasık damarından girilerek stent takıldı. Zorlu geçen girişimsel işlem sonucunda hasta, büyük ve riskli bir ameliyata gerek kalmadan tüm şikâyetleri düzelerek kısa bir sürede şifa bulup taburcu edildi.

48 yaşındaki diğer hastanın yapılan ilk incelemelerinde, hastada beyin kanaması bulgularına rastlandı. Beyin Damarları Anjiyografisi’nde, hastanın beyninde 8 mm çapında baloncuk (anevrizma) tespit edildi. Patlaması an meselesi olan anevrizmaya, kapalı yöntemle kasık atar damarından girilerek sağ ve sol arka beyin damarını korumak için stent yerleştirildi ve kritik olan anevrizma, koil (tel yumak) ile kapatıldı. Zorlu geçen bu girişimsel işlem, hastanın büyük ve riskli bir ameliyata gerek kalmadan şikâyetlerini ortadan kaldırıp kısa bir sürede şifa bularak taburcu olmasını sağladı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Ahmet Peker 6 ay önce
Benim babamı da beynine pıhtı atıldığı için inme geçirdiğinde KTÜ Hastanesine götürmüştük ancak hiç de bu kadar ilgilenildiğini görmedim. Ne tesadüf.
Erol TAŞ 6 ay önce
Hasan DİNÇ kanser hastası olmasına rağmen Corona filan dinlemeden pek çok insanın iyileşmesine vesile oluyor. İyi ki varsınız
Ercan Arslan 6 ay önce
Hasan hoca ve tüm Ekibi kutluyoruz. Ellerine sağlık.
Cemal 6 ay önce
Geçen hafta cuma günü kaşüstü hastanesinde biontec aşısı vuruldum sabah saat 10 gibi akşam saatlerinde bir baş ağrısı ve aşı yapılan kolda ağrı başladı takibinde tansiyon yükselmeye başladı gece saatlerinde vücudun sol tarafı felç oldu 112 yardımıyla KTÜ ye kaldırıldı yapılan yardımlardan sonra başka hastaneye sevk edildim KTÜde ve diyer hastanede yapılan tetkikler sonucu beyin e pıhtı attığı söylendi acaba sebep ne açıklanmadı sizce neden olabilir???????? Ben kontrollerini yaptıran bir kişiyim ve KTÜ de 6 ve 3 aylık genel kontrollerini yaptıran kişiyim 3 hafta önce kalp kontrollerini tam olarak yapılmıştı günlük kan sulandırıcı kullandığım halde tansiyon 10 a 14 iken beyin e pıhtı vücudun kısmı felç geçirmesi acaba neden bu pıhtı????????

Gelişmelerden Haberdar Olun

@