Trabzon'da imam "Koronavirüs testim pozitif çıktı" dedi köy karıştı ama...

Sosyal medyadan imam ‘Maalesef Virüs tahlilim pozitif çıktı’ deyince infial yaşandı ama işin aslı başka çıktı.

Trabzon 29.03.2020, 11:42 29.03.2020, 11:51
Trabzon'da imam "Koronavirüs testim pozitif çıktı" dedi köy karıştı ama...

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde, ‘Maalesef Virüs tahlilim pozitif çıktı’ şeklinde sosyal medyadan yapılan paylaşım ilçede korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. 

İlçenin Kavaklı Rahman Camiinde görev yapan imamı Murat Yılmaz, sosyal medya hesabından, “ ‘Arkadaşlar üzülerek söylüyorum ki bugün şüphelendiğim için gidip yaptırdığım. Covid19 korona virüs testim pozitif çıktı şu anda hastanede karantina altındayım uzun bir süre aranızda olamayacağım hepiniz Allah'a emanet olun’ diye bir paylaşım yapmamak ve sevdiklerinizi yalnız bırakmamak için #evdekalın.! Lütfen” paylaşımında bulundu.  Yazının tamamını okumayan birçok kişi, olayı gerçek sanıp ilçede infial yaratırken, Kavaklı Mahallesi Muhtarı Ali Yılmaz, konuyla alakalı bir açıklama yaptı. Muhtar Yılmaz, “Mahallemizde şuana kadar Kovid 19 hastalığına yakalanmış kimse bulunmamaktadır. Murat hocamızın paylaşımı her gün hasta sayısının ve ölümlerin artmasına yönelik. Bu nedenle zorunlu olmadıkça çocuklarımızın da dışarıya çıkmasına müsaade etmeyelim lütfen. Evde kalalım sağlıklı olalım. Murat hocamız sağlıklı ve görevi başındadır. Halkımıza saygıyla duyurulur.” dedi. İmam Murat Yılmaz ise paylaşımıyla insanların evlerinde kalmaları gerektiğini amaçladığını belirtti.

(Günebakış)
 

Yorumlar (5)
GÖKTÜRK 10 ay önce
HOCANIN YAPTIĞI ÇOK YANLIŞ KORKUP KALP KRİZİ VEYA BAŞKA RAHATSIZLIK GEÇİREN OLABİLİR.HOCA BOŞ KALINCA BOŞ İŞLER YAPIYOR YAZIKKİ MUHTARDA ONA DESTEK OLUYOR.
TS 10 ay önce
HOCANIN BAŞKA İŞİMİ KALMADIDA MAHALLEDE İNFİALE SEBEP OLUYOR MUHTARDA BUNU HOŞGÖRÜYOR.
Caner 10 ay önce
Hoca gayet güzel bir mesaj yayınlamıştır, siz de eksik okuyup yorum yapmışsınız, okumayan, yazının başıyla hüküm verenler, daha durun başınıza neler gelecek. Herşeyi iyi biliyorsunuz ya
Ferhat tayar 10 ay önce
Arkadaşlar hocayı tanımadan, olayı bilmeden yorum yapmayan. Hocamız bizim mahallemizin imamıdır. Ne yazıkki millet yazının tamamını okumadan olaya atlamıştır. Hocamız hiçbir zaman boş işlerle uğraşmamıştır. Mahallemizin sevilen, sayılan, değerli bir kişisidir.
İlker 10 ay önce
Adam itiraf etmiş.korkunca kalp krızı gerirenler olur diyen arkadaşta kalp krizini ne sanıyor.korkunca krız filan olmaz kalp hastaları rahat olun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@