7m


7m

hyundai

Trabzon'da iki sitede heyelan! Ortahisar belediyesinden açıklama

Trabzon'daki heyelanlarla ilgili Ortahisar Belediyesi'nden açıklama geldi.

Trabzon 22.03.2022, 15:34
Trabzon'da iki sitede heyelan! Ortahisar belediyesinden açıklama

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde geçtiğimiz hafta sonu yaşanan 2 ayrı heyelan ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada "19 Mart 2022 tarihinde Ortahisar ilçemizde yağan kar ve yağmur nedeniyle bir yerleşim yerinde kaya düşmesi, bir yerleşim yerinde de meydana gelen heyelan nedeniyle istinat duvarı çökmüştür. 2 Nolu Erdoğdu Mahallesi Dulu Sitesi’nin bulunduğu alana kaya parçalarının düşmesi sonucu iki araçta maddi hasar meydana gelmiştir. Yine 20 Mart 2022 tarihinde Fatih Mahallesi Çiçek Sitesi önünde meydana gelen heyelanlardan dolayı sitenin tehlike arz eden iki bloğu Trabzon Valiliği tarafından boşaltıldı. Site sakinleri en yakında bulunan konaklama alanına yerleştirildi. Kamu kurumlarıyla birlikte her iki heyelan bölgesine anında müdahale edilerek, gerekli bütün tedbirler alındı. Çiçek Sitesi önünde çöken istinat duvarının yapımına yarın başlanılacaktır. 2 Nolu Erdoğdu Mahallesi’nde ise tehlike arz eden kayalık bölgede gerekli incelemeler yapıldıktan sonra kayma ya da düşme tehlikesi olan bütün kayalar bölgeden temizlenecektir. Her iki yerleşim bölgesinde gerekli bütün güvenlik önlemleri can ve mal kaybına mahal vermeyecek şekilde ivedilikle alınmıştır" denildi.


Yorumlar (2)
İskorpit 4 ay önce
Fatih mahallesindeki çökmenin sebebi inşaatına yeni başlanan bir ticarethane' den kaynaklanıyor.Burası dere yatağının üzerine kuruluyor belediye buraya nasıl ruhsat vermiş bir açıklama yapması gerekiyor. Burası dere yatağımı, değilmi bunun cevabı verilmeli. Önü çocuk parkı olan yere inşaat firmasına nasıl ruhsat verildi? Burası yeşil alan yapılamazmıydı? Bizim bilmediğimiz farklı bir durum mu var. Şu iyi bilinmeli vatandaş bu durumdan çok rahatsız.
BOZKURT 4 ay önce
Her yer Bilim karşıtı mantıkla yönetiliyor.İnsanlarımız hala BAKAN KÖR..Sonuç ortada..Her yer yanlış..Bakan bile açıklıyor..Ekonomide bunun daha aşağısı yok diyor.20 yıldır Ülke akp elinde..Tam olarak saldık çayıra mevlam kayıra.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@