banner556

Trabzon'da içme suyu sorunu mu var? Zorluoğlu'ndan kritik açıklama!

Başkan Zorluoğlu: “Trabzon’un şuan için içme suyu sorunu yok; Atasu barajımızın doluluk oranı yüzde 95’in üzerinde”

Trabzon 09.01.2021, 11:45
Trabzon'da içme suyu sorunu mu var? Zorluoğlu'ndan kritik açıklama!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Türkiye'de özellikle büyükşehirlerde içme suyu sorununa neden olacak kuraklık ile ilgili şuan için Trabzon’u bekleyen bir içme suyu sorunu olmadığını söyledi.

Şehrin içme suyu ihtiyacının karşılandığı Atasu Barajı’nda doluluk oranının yüzde 95’in üzerinde olduğunu kaydeden Başkan Zorluoğlu, “Havalar hep kurak gider ve yağış almasak bile şuan için şehir merkezimiz için bir içme suyu tehlikesi gözükmüyor. Ancak aynı şeyi kırsal ve merkeze bağlı mahallelerimiz için söyleyemeyiz. Çünkü eğer yağış almaz ve yaza kadar kurak geçerse derelerimizde su olmayacağı için içme suyu ihtiyacını derelerden karşılayan kırsal ve merkeze bağlı yüksek mahallelerde içme suyu sorunu yaşanacaktır. Geçtiğimiz yazın sonuna doğru merkeze bağlı Karakaya gibi büyük mahallelerimizde bunu yaşadık. Temennimiz inşallah bu yıl bu sorunu yaşamamak” dedi.

Yorumlar (7)
davut 2 hafta önce
Allah Volkan Canalioğu'ndan razı olsun. Bu barajı yaptıran kişi olarak. Akp'de denizi doldurmaya devam etsin, yakında Rusya ile komşu oluruz.
ALPARSLAN KAYIOĞLU 2 hafta önce
ALLAH'tan korkun ya.Bu ülkede baraj yaptıran Ak Parti ; karşı çıkan ise CHP zihniyeti. Her milli hamleye karşı çıktıkları gibi. Vicdanlı olun biraz, ALLAH aşkına....
Ercan Arslan 2 hafta önce
Süratli bir şekilde tasarrufa yönelinmeli. Şebeke suyundan Araç yıkama , bahçe sulana yasaklanmalı. Yağmur suyu sistematik olarak toplanıp o amaçlarla kullanılmalı.
Paçanlı 2 hafta önce
Bilinçsiz su kullanımı (evlerde,sokaklarda,bahçelerde...) maalesef her geçen sene artıyor.Suyu hiç bitmeyecekmiş gibi davranıp gereksiz o kadar kullanıyoruz ki sonucu çok kötüye varabilir.Çevre,doğa ve tarih bilinci oluşturulmayan göstermelik bir kaç politika ile güya korunan kaynakların hali ortada.Sırf para gelecek diye bakın nereleri ne hale getirdik adına da gelişmişlik dedik.
Mustafa 2 hafta önce
Çözğm üret bize dert anlatma kuraklık olsa da olmasa da susuzluk çekiyoruz kanalizasyon ondan beter faturalar dan atık su bedeli alıyorsunwama kanalizasyon yok
Ati 2 hafta önce
Hes ler dereleri kuruttu. Su azaldi ve buharlasma fazlalaştı. Kar yağmazsa şu işi çok sıkıntı yaşatacak.
Su su 2 hafta önce
Başkan ne güzel önden kestirip atıyonuz 7 yıldır merkeze bağlı köyde oturuyorum 7 yıldır şu akmiyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@