Trabzon'da Hizmet İş'ten 1 Mayıs açıklaması

Hizmet İş Trabzon Şubesi, 1 Mayıs etkinlikleri kapsamında açıklama yaptı.

Trabzon 01.05.2018, 11:50 01.05.2018, 12:14

Haber61 / Haber Servisi

Hak İş Konfederasyonu'na bağlı Hizmet İş Trabzon Şubesi üyeleri, Trabzon'da 1 Mayıs kutlamalarına katıldı.

Meydan Parkı Atatürk Anıtı önünde toplanan Hizmet İş üyeleri adına açıklama yapan Hizmet İş Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan, Trabzon için yapılan projeleri desteklediklerini söyledi. Darbe karşıtı mesajlar veren Kaplan şöyle konuştu: "HAK-İŞ olarak 2007 yılında örgütlenme sürecini başlattığımız taşeron işçilerin kadro mücadelesi için sendikal örgütlülüğünü sağlamak gerektiğini ortaya koymuş ve taşeron şirketlerde çalışan tüm emekçilerin kadro mücadelesini fiilen başlatmıştık.  Bu vesile ile taşeron emekçisi kardeşlerimize kadro verilmesi için konunun ilk başından beri yakın takipçisi olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakanımız Sayın Binalı Yıldırım’a Çalışma Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu’na, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ile hükümetimizin bütün üyelerine, tüm milletvekillerimize ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyoruz. OHAL’in tekrar uzaltılmasının nedenlerinin ortadan kaldırılması için, daha müreffeh tam demokratik bir Türkiye için ülkemizin geleceği için alanlardayız. Din, vicdan ve fikir özgürlüğünün toplumun tüm kesimlerine hakim kılınması için alanlardayız. Öte yandan Trabzon-Erzincan Demiryolu, Şehir Hastanesi, Yatırım Adası, Güney Çevre Yolu, Kanuni Bulvarı ve İstihdama yönelik projeleri destekliyoruz. 12 Eylül darbecileri gibi 28 Şubat post modern darbecilerinin de yargı önüne çıkarılıp yargılanmasını ve hüküm giymelerini önemsiyoruz. Ancak 28 Şubat davasındaki kararı eksik ve yetersiz buluyoruz. Herkesin barış ve istikarar içerisinde huzur ve güven ortamında birlik ve dayanışma içerisinde yaşadığı bir Türkiye istiyoruz. " 

Yorumlar (1)
Gariban Taşeron 3 yıl önce
Yalan söylüyorsunuz. Konfederasyon Başkanınız Daimi değil imtiyazlı şirket modelini istedi.Belediye çalışanları mağdur oldu. 52 yevmiye ikramiye alamayacaklar.
Bir çok kamu kuruluşunda 2500 Tl civarında avukatlık ücreti ödüyor taşeronlar mağdur ettiniz. Tehditle üye yaptınız, ilgilenmediniz. Taşeronlar bir darbede sizden yedi.
Yazılacak o kadar çok şey varken uzatmayalım. İsçinin dostu olmadınız olmuyorsunuzda.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@