Trabzon'da hırsızları yakalamak için kurulan fotokapanları çaldılar!

Trabzon’da “Yok artık!” dedirten hırsızlık olayı

Trabzon'da hırsızları yakalamak için kurulan fotokapanları çaldılar!
banner432

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon’da geçtiğimiz günlerde ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Daha önce yaşanan bir hırsızlık olayını aydınlatmak ve olayın faillerinin tespiti için kurulan foto kapanlar da çalındı.

Olay 31 Mayıs günü Trabzon’da gerçekleşti. Kablo hırsızlığı ihbarı alan jandarma ekipleri, olayı aydınlatma ve failleri görüntülü olarak tespit etme adına ormanlık alana fotokapan adı verilen kamera sistemini yerleştirdi. Fotokapanlardan gelen görüntülerde olay yerinde kablo yakıldığı ve alüminyum ve çelik tellerin birbirinden ayrıldığı görüldü.

Polis ekipleri şok yaşadı!

Alınan görüntülerin ardından olay yerine giden ekipler şok yaşadı. Hırsızları tespit etmek için kurulan fotokapanların yerinde olmadığı ve çalındığı belirlendi. Yapılan araştırma sonucu Fotokapanları çalan B.K ve K.K isimli şahıslar tespit edilerek, evlerinde yapılan arama sonucu yakalandılar.

Çalınan fotokapanlar ve kablolar muhafaza altına alınırken, zanlılar ifadeleri alındıktan sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 13:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 7 gün Önce

YAZIKLAR OLSUN.. EN BASİT HALİYLE DEVLET MALINA ZARAR , KABAHATLER KANUNA MUHALEFETTEN CEZA VERİLMELİ. BUNLARI SERBEST BIKARANLAR NASIL BİR KAFA YAPISINDA ACABA..

eskiya61
eskiya61 - 6 gün Önce

Önce ben yanlış okudum dedim. Ama harbi AKSerbest bırakılmışlar. Bir oyun var ama kim oynuyor anlamıyorum. Adaletle hükmedin, Adaletle yönetin.. Der Rabbim.. Allah ıslah etsin..

fettah
fettah - 6 gün Önce

serbest bırakılmaları ceza almayacakları anlamına gelmiyor. davaları yine görülecek ve yaptıklarının cezasını alacaklar.

SIRADAKİ HABER

banner393