banner526

banner535

Trabzon'da hedef 100 bin denizci

Başlatılan proje kapsamında Trabzon'da hedef 100 bin denizci.

Trabzon 25.05.2019, 10:06
Trabzon'da hedef 100 bin denizci

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından başlatılan Cumhuriyetin 100. yılında bir milyon denizci projesi kapsamında Trabzon Liman Başkanlığı da hedefini 100 bin denizci olarak belirledi. 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Trabzon Liman Başkanı Temel Adıgüzel, Trabzon'un Denizcilik anlamında tarihsel bir birikimi olduğunu hatırlattı. Adıgüzel "Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan'ın başlatmış olduğu 100. yılda bir milyon denizci hedefiyle tarihsel ve kültürel sorumluluğumuzun gereği olan bu büyük proje şehrimiz adına büyük önem arz etmektedir. Hem Trabzon'un önemli bir deniz kenti olması hasebiyle hem de projenin mimarının şehrimizin evladı Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan olması hasebiyle Trabzon olarak bizlere büyük sorumluluklar yüklemektedir" dedi. 

Liman Başkan Yardımcıları Barış Öztürk ve Yavuz Yalçınak ise Trabzon'da Amatör Denizcilik Belgesi alanların sayısının 15 bin kişiye yaklaştığının altını çizerek "İlgili yönetmelik kapsamında özel tekneleri kullanmak için verilen Amatör denizci belgesini almak isteyen herkes Liman Başkanlığı’na ücretsiz olarak yarım gün içinde temel eğitim verilerek hemen ardından sınav yapılacaktır. Bugüne kadar Trabzon Liman Başkanlığında verilen eğitim sayısı 15 bine yaklaştı. Belgeyi alanların yaklaşık yüzde 20’si de kadın olması denizciliğe olan ilginin cinsiyet farkı gözetmeksizin fazla olduğunu gösteriyor. Kars, Erzurum ve Ardahan'da da eğitimlerimiz devam ediyor. Bölgede yine Haziran ayı içerisinde de gelen talepler doğrultusunda tekrar eğitimler düzenlenecek" diye konuştu. 

Trabzon'da hedef 100 bin denizci

Trabzon'da hedef 100 bin denizci


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
murat başkan 1 yıl önce
denizcilik denizlerde yapılır. elinizden gelse trabzonda bütün kayık limanlarını kapatacaksınız. işiniz gücünüz hava civa. 100 bin baloncuk reklamı gibi hedefiniz yutmadık o başka..
Serdar 1 yıl önce
Denizci bir memlekettik ama denizden elimizi çektik. İş güç farklı olunca vakit olmadı. Ama şimdi amatör olarak ilgilenmek isteyene bir fırsat bu. Malum belgesiz hiç bir şey olmuyor. Ha kıyıdan 2-300 metre açılıp balık tutmak için de şilep kaptanı eğitimi alacak değiliz. İsteyen zaten kendini geliştirir. Her ağzı olanda konuşmuyor mu. Ha bu arada rağbet okadar çok ki listeler dolu sıra bekleniyor.
kenan kaptan 1 yıl önce
100 bin amatör denizci olsa ne yazar.. tekne çekmeye bir tane yer yok.. 5 metre teknemizi para verip trabzonda bağlayacak yer bulamıyoruz. marina full.. forum full. faroz full.. yomra full.. dam desen olmuş 250 bin satan yok.. amatör belge alıp tekneyi ziganada mı sürecez.. sırf rakam olsun diye şov yapmayın..
Erdem 1 yıl önce
Hedefi yutmadın balon ya murat bi git eğitim başvurusu içinde bak ne zamana gün verecekler. Herkes alıyor. Önceden daha pahalıydı belge. Şimdi sadece kart parası var. Başka yok.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@