banner518

Trabzon'da "Hayır" yürüyüşü

Trabzon'da referandum öncesi "Hayır" yürüyüşü gerçekleştirildi.

Trabzon 15.04.2017, 16:45 15.04.2017, 17:08

 Trabzon'da siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek oluşturduğu, 'Hürriyet ve Memleket İçin Elele' platformu, anayasa değişikliği referandumuna ilişkin yürüyüş düzenledi, 'hayır' broşürü dağıttı.

Bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek oluşturduğu, 'Hürriyet ve Memleket İçin Elele' platformu üyesi yaklaşık 60 kişi, Postane önünde toplanıp, referandumda 'hayır' oyu talebiyle Atatürk Alanı'na kadar yürüdü. "Tek adama hayır" sloganı atan ve İzmir Marşı'nı okuyan kalabalık, vatandaşlara üzerinde 'hayır' yazılı anayasa değişikliği maddelerinin yer aldığı broşürleri dağıttı.Atatürk Anıtı önünde grup adına konuşan Demokrat Parti Trabzon İl Başkanı Ali Akar, halk oylamasında neden 'hayır' dediklerini anlatarak şunları söyledi:

"Bizler neden 'hayır' diyoruz? Niçin yollara düştük? Biz anayasayı anlattık, onlarsa 15 yıllık icraatlarını anlattı. Bize geleceğimizi anlatmadılar. Anayasa maddesini anlatırken sıkıştıkları yerde, 'Süleyman Demirel, Menderes, Özal, Erbakan' diyerek anlatmaya çalışıyorlar. Halbuki bu anayasanın içinde ne Demirel var, ne Özal vari ne de Erbakan. Torunlarımız ve çocuklarımız var. Dolayısıyla çocuklarımıza, torunlarımıza bir miras bırakmak istiyorsak bu anayasaya 'hayır' diyerek bırakacağız."Açıklama sonrası kalabalık dağıldı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (19)
Oflu 3 yıl önce
Helal olsun Trabzonum Monarşi aile Devlet idaresine Hayır diyor.
Tarık 3 yıl önce
HAYIR HAYIR HAYIR
Kuloğlu 3 yıl önce
Allah'tan başka ilah yoktur olmak isteyene de HAYIR...
Akçaabatlı 3 yıl önce
Anca gidersiniz
ŞEHZADE 3 yıl önce
Cumhuriyet döneminden beri Saltanat sürenlere son Tabiki EVET.
Mami 3 yıl önce
AKLI YOLU BİR
TÜRKİYE enaz YÜZDE ALTMIŞ BİR..
TABİKİ EVET.
Teksas 3 yıl önce
Onlar miras biraktilar atatürk gibi turgut.menderes.erbakan gibi siz icip sicip sürükleyeceksiniz devletin haline güven yok CHP ye..! konuşması bilmeyen bilmiyenlere ilgim yok. OYUM EVET EVET
Vfor 3 yıl önce
Yazdığını 5 kere okudum anlayamadım. 2 kelimeyi bir araya getirip cümle kuramamışsın.
Serkan 3 yıl önce
Soylunun mitingi dağılalı 1 saat oldu hala kalabalık kılıçdaroğlu mitinginin 2 katı meydanda an itibariyle tabiki EVET
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@